تاریخ انتشار: ۱۸ فروردین ۱۳۹۸
آغاز هر روز با انتخاب های جدید

آغاز هر روز با انتخاب های جدید

هر فردی در زندگی بارها دست به انتخاب می زند و با این انتخاب مسیر زندگی خود را تعیین می کند و سرنوشت خود را رقم می زند. اگرچه لحظات انتخاب شدن یا انتخاب کردن همیشه حساس هستند، اما حساسیت لحظات انتخاب کردن به مرتب بالاتر است. زیرا با این کار، هرکس آینده اش را به دست خود رقم می زند و باید در برابر انتخاب خود پاسخ گو باشد.

عدم رویکرد تنوع طلبانه، نداشتن روحیه ی تغییر پذیری و در قید و بند گذشته بودن از جمله مواردی است که موجب می شود به اهمیت انتخاب های پیش روی خود توجه مناسبی نداشته باشیم.

برای این که آینده ای روشن تر در انتظار شما باشد بهتر است از زمان حال لذت ببرید و هر روز به گونه ای زندگی کنید که گویی آن روز، یک هدیه برای شماست. زندگی سرشار از موقعیت ها و فرصت های بیشمار است. اما زمانی می توانید از آن ها استفاده ی بیشتری ببرید که انتخاب های درستی هم داشته باشید.

مطمئن باشید هر روز می تواند شروعی تازه با انتخاب های جدید باشد. پس منتظر چه چیزی هستید؟ از گذشته دست بردارید و به انتخاب های جدیدتان فکر کنید. آینده متعلق به شماست.

اما چند نکته مهم:

الف) برای آن ها که تصمیمات مهم می گیرند، زندگی می تواند کاملا متفاوت باشد. معنا و مفهوم زندگی شما همان چیزی است که خودتان هر روز با اعمال و افکارتان می سازید. زندگی از انتخاب های شما تشکیل می شود و تصمیم گیری برای آن اهمیت زیادی دارد. زیرا هر انتخاب برای شما عواقب و فوایدی به دنبال خواهد داشت. سعی کنید همیشه قبل از هر تصمیم عواقب و فواید آن را بررسی کنید.

ب) ماجراجو باشید. کمی به اکتشاف بپردازید و از چالش های تازه استقبال کنید. راه هایی را انتخاب کنید که دیگران انتخاب نمی کنند. خودتان را اسیر عادت های همیشگی نکنید. زندگی با انتخاب های جدیدتر بسیار هیجان انگیزتر خواهد شد.

ج) وقت گذاشتن برای خودتان و فکر کردن و فهمیدن این که به دنبال چه هستید، راه خوبی برای یاد گرفتن چیزهای جدید و پیدا کردن راه های تازه است.

د) هیچ وقت تصور نکنید که دیگر زمانی برای رفتن به سراغ انتخاب های جدید نمانده است. اگر چنین فکر می کنید در واقع راه پیشرفت بیش تر را به روی خود بسته اید.

مهم ترین انتخاب ها در زندگی:

مهم بودن یک انتخاب نسبت به انتخابی دیگر، به سلیقه و شرایط هر فرد و میزان توقع او برمی گردد. ولی مواردی هستند که بین بیشتر افراد اشتراک دارند و می توان از آن ها برای موفقیت هرچه بیش تر، در زندگی شخصی استفاده کرد.

  1. کار امروز را به فردا سپردن از جمله مواردی است که بیش تر ما به آن دچار هستیم. اگر تنها یک انتخاب برای شما باقی مانده باشد، شاید با انتخاب گزینه ی انجام به موقع و سریع کارها و موکول نکردن به روزهای آتی، تغییری قابل توجه در زندگی شما ایجاد شود.
  2. الویت بندی کردن کارها برچسب گذاری آن ها و تقسیم بندی امور به مهم ترین، مهم و معمولی و سپس تهیه ی لیست نهایی، فعالیتی بسیار با اهمیت است. یقینا انجام دادن دقیق چندین کار مهم در یک محدوده ی زمانی کوتاه، اگر نگوییم غیرممکن، دست کم بسیار مشکل خواهد بود. افراد عادی در این گونه موارد از انجام تمام کارها منصرف می شوند ولی موفق ها از ابتدا به موارد مهم تر می پردازند. این کار سبب می شود تا انگیزه ی ادامه ی کار برای انجام سایر امور کم اهمیت نیز حفظ شود.
  3. مهارت حل مساله فرد را قادر می سازد تا به طور موثرتری مسائل زندگی را حل نماید. مسائل مهم زندگی چنان چه حل نشده باقی بمانند، استرس روانی ایجاد می کنند که به فشار جسمی منجر می شود. اگر به این نتیجه برسیم که هر مشکلی راه حل خودش را دارد، روی آن متمرکز باشیم و به فکر راه چاره باشیم، چهره ی جدیدی از زندگی هر روز خود را به ما نشان خواهد داد.

 

 

گ.۲

نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)