تاریخ انتشار: ۰۹ مرداد ۱۳۹۵

این سوال در ذهن اکثر کسانی که به نوعی به کنکور فکر می کنند وجود دارد؛ ایا هزینه کردن برای کنکور بی فایده است؟

مشاوره-آر---ا-نه

این سوال در ذهن اکثر کسانی که به نوعی به کنکور فکر می کنند وجود دارد؛ ایا هزینه کردن برای کنکور بی فایده است؟
اگر در طول تاریخ برگزاری کنکور به نفرات برتر آنها توجه کنیم متوجه خواهیم شد که قبولی هایی با رتبه های برتر کنکور از دو دسته هستند:
– دسته ای که با توجه به ذهن بسیار باهوش و تحمل سختیهای بسیاری که داشته اند این رتبه را بدست آورده اند.
– دسته ای که با هوش نسبتا پایین تر و تحمل سختیهای کمتر چنین رتبه هایی را بدست آورده اند.
با این تفاسیر پاسخ این سوال را می توانیم اینگونه پاسخ دهیم ” در آزمون بزرگی همچون کنکور حتی کوچکترین مسائل می تواند در آن تاثیر گذار باشد، پس وجود مشاور و منابع کافی برگ برنده ای خواهد بود که شما را از رقیبانتان پیش خواهد انداخت.”
برای ملموس شدن مضوع یک مثال می زنیم:
فرض کنید شما یک دوچرخه دارید و یکی از دوستان شما یک موتور سیکلت و دوست دیگرتان یک هواپیما.
هر سه شما می خواهید یک مصافت ۶۰ کیلومتری را بروید و در مقصد یکدیگر راببینید.

طبیعتا دوست شما که با هواپیما دسترسی دارد با فاصله بسیار زیاد از شما در مقصد حاضر خواهد بود، همینطور دوست دیگری که موتور سیکلت خواهد داشت و شما در حالت عادی نفر سومی خواهید بود که با فاصله به مقصد خواهید رسید.
این موضوع در حقیقت همان نکته ای است که در کنکور نیز وجود دارد، اگر شما امکانات (منابع) بیشتری داشته باشید خیلی زودتر از دیگران به مقصد خواهید رسید.
طبیعی است که در مثال بالا همه به مقصد خواهند رسید اما میزان تلاش آنها متفاوت خواهد بود؛ شخصی که دوچرخه دارد تلاش بیشتری از همه خواهد داشت، شخصی که موتور سیکلت دارد تلاش کمتری نسبت که کسی که دوچرخه دارد و شخصی که سوار بر هواپیماست کار ساده تری از هر دوی آنها خواهد داشت.

اما نکته ای که نباید در بلا فراموش شود این است که ممکن است حتی با داشتن امکانات بالا(دوچرخه، موتور سیکلت و هواپیما) هیچ کدام آنها به مقصد نرسند اگر آنها از طریقه استفاده کردن از این بی خبر باشند. اینجا همانجایی است که در حقیقت نقش مشاور پررنگتر خواهد شد.
پس برای یک کنکور موفق شما نیاز به منابع کافی و همینطور مشاوری آگاه خواهید داشت تا از حد اقل انرژی که می گذارید بیشترین بازدهی را کسب نمایید.

برچسب ها: برچسب‌ها, , ,
نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)