تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۳۹۷

نوشیدن حداقل ۲ فنجان چای سبز در روز مغز را در وضعیت فعال و آماده نگه می دارد

green-tea-properties-amazing-ir-1

نوشیدن حداقل ۲ فنجان چای سبز در روز مغز را در وضعیت فعال و آماده نگه می دارد . سالمندانی که به صورت منظم چای سبز مصرف می کنند نسبت به آنهایی که استفاده نمی کنند دارای ذهن های فعال و آماده تری هستند .

این تحقیق بر روی ۱۰۰۰ ژاپنی سالمند با سن بالای ۷۰ سال انجام شد . بررسی روی وضیت مغزی آنان شامل حافظه ، جهت یابی ، توانایی پیگیری توصیه ها و توجه انجام شد . از آنان در مورد میزان مصرف نوشیدنی های مختلف اعم از چای سبز نیز سئوال شد .

آنهائی که بیشترین مصرف چای سبز را داشتند کمترین آثار تخریب مغزی را نشان دادند که این بر اساس نمره آزمون آنها ارزیابی شد .

چه میزان چای سبز باید مصرف کرد ؟

در تحقیقات Kuriyama نشان داده شد که مصرف حداقل ۲ فنجان چای سبز به صورت روزانه با کاهش در اختلالات تشخیصی همراه بوده است .

در مقایسه با کسانی که حداقل ۳ فنجام چای سبز در هفته استفاده کردند ، کسانی که ۲ فنجان یا بیشتر در روز از چای سبز مصرف می کنند ، ۵۴٪ کمتر در نمرات محدوده اختلال تشخیصی قرار گرفتند .

البته مصرف چای سبز باید در حد لازم باشد . افرادی که یک فنجان چای سبز ۴ تا ۶ بار در هفته مصرف می کنند ۳۸٪ کمتر اختلالات تشخیصی را نسبت به آنهایی که کمتر از ۳ بار در هفته مصرف می کنند نشان می دهند .

قهوه ، چای سیاه و چای سنتی چینی ها این اثر را نشان نمی دهند . چای سبز یک نوشیدنی رایج در ژاپن است .

البته محققین از افراد مورد بررسی نخواستند که میزان مصرف چایشان را به جهت اهداف تحقیقاتی تغییر بدهند . اطلاعات فقط یک بار جمع آوری شد بنابراین مشخص نگردید که آیا اطلاعات مربوط به عادات مصرف چای شرکت کنندگان مدت زمانی طولانی در آنها وجود داشته با نمرات بدست آمده در طول زمان تغییر می کند .

تیم Kuriyama وضعیت هایی که باعث اختلال تشخیص در فرد می شوند ( نظیر دیابت ، مصرف سیگار ، سالمندی )‌را نیز در نظر گرفتند .

همچنین عادات مفید و مثبت نظیر ورزش ، ارتباطات اجتماعی ، مصرف ماهی و سبزیجات و ارزیابی های مرتب بهداشتی فرد نیز بررسی شوند .

حتی پس از در نظر گرفتن تمام عوامل فوق ، مصرف زیاد چای سبز همچنان با کاهش احتمال اختلال تشخیصی همراه است .

گروه Kuriyama اعلام کرد : این تنها تحقیق در مورد ارتباط بیم عملکرد تشخیصی و مصرف چای سبز است . آنها همچنین اعلام کردند مواد طبیعی موجود در چای سبز بخصوص ماده ای به نام EGCG ( اپی گالوکاتکین -۳- گالات ) روی بیماریهای مغزی در حیوانات اثر دارد . اگر چه ‌چیزهایی دیگر در چای سبز ممکن است به مغز کمک کنند .

نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)