تاریخ انتشار: ۳۱ شهریور ۱۳۹۵

اسکی پرش یکی از ورزش‌هایی است که ورزشکاران در آن تلاش می‌کنند با عبور از یک سراشیبی و پرش از آن در دورترین نقطه ممکن فرود آیند. علاوه بر فاصله فرود داوران به نحوه پرش و فرود نیز امتیاز اختصاص می‌دهند.

LIBEREC, CZECH REPUBLIC - FEBRUARY 27:  Dimitry Vassiliev of Russia jumps during the Men's Ski Jumping Individual 134M Hill first round at the FIS Nordic World Ski Championships 2009 on February 27, 2009 in Liberec, Czech Republic.  (Photo by Alexander Hassenstein/Bongarts/Getty Images)

اسکی پرش یکی از ورزش‌هایی است که ورزشکاران در آن تلاش می‌کنند با عبور از یک سراشیبی و پرش از آن در دورترین نقطه ممکن فرود آیند. علاوه بر فاصله فرود داوران به نحوه پرش و فرود نیز امتیاز اختصاص می‌دهند. اسکی‌های استفاده شده در این ورزش بزرگتر و پهن‌تر است. پرش با اسکی یک ورزش زمستانی است و در المپیک زمستانی نیز حضور دارد اما می‌توان آن را در سطوح مصنوعی نیز انجام داد

سکوی این پرش معمولاً حدود ۹۰ متر است و اسکی باز با حرکت و سرعت گرفتن از این سکو جدا شده و پس از پروازی کوتاه، به روی باند فرود می آید. در این مسابقه هر چه اسکی باز پرش بیشتری انجام دهد برنده می شود.

برچسب ها: برچسب‌ها
نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)