تاریخ انتشار: ۱۶ آبان ۱۳۹۷

زبان بدن می‌تواند خیلی چیزها از اخلاقیات و حالات درونی انسان را نشان دهد. یکی از علائم کمبود اعتماد به نفس دست به سینه بودن یا مورب قرار دادن پاها به شکل ضربدری است. درواقع افرادی که اعتماد به نفس کمی دارند  همیشه حالت تدافعی و منقبض دارند و معذب و خجالتی هستند. در چنین […]

danestaniha2

زبان بدن می‌تواند خیلی چیزها از اخلاقیات و حالات درونی انسان را نشان دهد. یکی از علائم کمبود اعتماد به نفس دست به سینه بودن یا مورب قرار دادن پاها به شکل ضربدری است.

درواقع افرادی که اعتماد به نفس کمی دارند  همیشه حالت تدافعی و منقبض دارند و معذب و خجالتی هستند. در چنین شرایطی شما می‌توانید از حالت منقبض  فرد متوجه ناراحتی وی شوید. اگر شماهم این شرایط را دارید از این پس در این مواقع سعی کنید راحت تر و ریلکس تر برخورد کنید و افکار آزاردهنده ای که موجب ناراحتی ظاهری شما می‌شوند را کنار بگذارید به این فکر کنید که الان کسی کنارتان نیست و خودتان در خانه تان  هستید و احساس راحتی کنید و با آرامش بنشینید.

فراموش نکنید که هرگز نمی‌توان همه افراد را راضی نگه داشت. اگر شما بهترین کارهارا و به بهترین نحو ممکن انجام دهید و یا حتی اگر منطقی ترین و درست ترین حرفهارا بزنید بازهم کسی پیدا می‌شود که مخالف شما باشد.

اما متاسفانه افرادی که کمبود اعتماد به نفس دارند این موضوع را درک نمی‌کنند و همواره در تلاش برای جلب رضایت همگان هستند. آنها باید این قضیه را قبول کنند که هیچ فردی هرچقدر هم خوب نمی‌تواند مورد تایید همه افراد باشد پس بهتر است بجای تلاش بیهوده و اذیت خودشان تنها ملاک بهتر شدن خودشان را داشته باشند نه رضایت همه مردم.

 

همچنین افرادی که کمبود اعتماد به نفس دارند موفقیت های خودشان را به پای شانس و عوامل خارجی می‌گذارند و قابلیت ها و تلاش های خودرا دلیل موفقیت نمیدانند و درنتیجه لذتی از پیروزی نمی‌برند.

نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)