تاریخ انتشار: ۰۴ شهریور ۱۳۹۵

همزمان با آغاز هفته گرامیداشت دولت، آزمایشگاه مرکزی دانشگاه بوعلی‌سینا با حضور معاون پژوهشی و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به همراه مدیران‌کل این معاونت و اعضای هیئت رئیسه و اعضای هیئت علمی دانشگاه افتتاح شد. به گزارش ایسنا، منطقه همدان، معاون پژوهش و فناوری دانشگاه بوعلی‌سینا در حاشیه این مراسم یکی از سیاست‌های […]

همزمان با آغاز هفته گرامیداشت دولت، آزمایشگاه مرکزی دانشگاه بوعلی‌سینا با حضور معاون پژوهشی و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به همراه مدیران‌کل این معاونت و اعضای هیئت رئیسه و اعضای هیئت علمی دانشگاه افتتاح شد.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، معاون پژوهش و فناوری دانشگاه بوعلی‌سینا در حاشیه این مراسم یکی از سیاست‌های حوزه پژوهش وزارت علوم را تأسیس آزمایشگاه‌های مرکزی در دانشگاه‌ها با هدف استفاده بهینه از تجهیزات دانست و گفت: هدف از تأسیس این آزمایشگاه استفاده بهینه از تجهیزات به جای دستگاه‌های موازی و تکراری و خدمات‌رسانی به بیرون از دانشگاه و مراکز پژوهشی دیگر است.

دکتر حسن ختن‌لو افزود: آزمایشگاه مرکزی دانشگاه بوعلی‌سینا با مساحت ۱۰۰۰ مترمربع و تجهیزات آزمایشگاهی استاندارد و مورد نیاز اغلب گروه‌ها و پژوهشگران دانشگاهی، افتتاح شده است.

معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه بوعلی‌سینا با اشاره به توان سرویس‌دهی این آزمایشگاه به سایر پژوهشکده‌ها و پژوهشگران اظهار کرد: گروه‌های علوم پایه، کشاورزی، پزشکی و دامپزشکی و مهندسی می‌توانند از این آزمایشگاه بهره‌مند شوند و فاز دوم این آزمایشگاه نیز با تجهیزات کامل خریداری شده در هفته پژوهش افتتاح خواهد شد.

وی همچنین با اشاره به نرم‌افزار جامع آزمایشگاه‌های دانشگاه بوعلی‌سینا تصریح کرد: این نرم‌افزار در فضای مجازی با وجود پراکندگی آزمایشگاه‌ها از لحاظ فیزیکی، تمامی آزمایشگاه‌ها را به صورت یکپارچه دیده و به کاربر اجازه جستجوی نمونه، تجهیزات و دستگاه مورد نظرش را در تمام آزمایشگاه‌ها خواهد داد.

نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)