تاریخ انتشار: ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۷

دانشمندان ژاپنی می‌گویند میزان مرگ‌ومیر در مبتلایان به تروما در گروه خونی O بیشتر از سایر گروه‌های خونی است.

۱۸-۵-۵-۱۱۴۷۷pack-of-blood

چهار گروه خونی A، B،AB و O بر پایه وجود یا نبود آنتی‌ژن موروثی روی سطح گلبول قرمز تعریف‌شده و به‌صورت ارثی از والدین به فرزندان منتقل می‌شود.

بیشتر افراد در گروه خونی O جای گرفته و به‌عنوان‌مثال نیمی از جمعیت آمریکا در این گروه خونی جای می‌گیرند.

تحقیق صورت گرفته توسط دانشگاه علوم پزشکی توکیو نشان می‌دهد به دنبال وقوع تروما در انسان، افراد دارای گروه خونی O بیشتر در معرض مرگ‌ومیر قرار می‌گیرند.تروما می‌تواند منجر به مرگ یا فلج طولانی‌مدت شود.

دکتر «واتارو تاکایاما»، مسئول این تحقیق درباره دلیل بررسی موضوع گفت: مطالعات اخیر نشان می‌دهد گروه خونی O در مواردی مانند تروما به‌صورت بالقوه دچار خونریزی شدید می‌شود و این فرضیه باعث شد تا بررسی کنیم که کدام گروه خونی بیشتر دچار مرگ‌ومیر ناشی از تروما می‌شود.

مطالعه روی ۹۰۱ بیمار ژاپنی بین سال‌های ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۶ انجام شد و این نتیجه حاصل شد که میزان مرگ‌ومیر در افراد غیر از گروه خونی O حدود ۱۱ درصد بود ولی این رقم در گروه خونی O بیش از ۲۸ درصد شد.

{ضربه یا تروما (به انگلیسی: Trauma) در دانش پزشکی به هر نوع آسیب دیدگی،‌ ضربه، جراحت، شوک٬ آسیب و حادثه وارد شده بر بدن انسان گفته می‌شود با این شرط که از خارج به بدن وارد شود و عامل درونی یا بیماری در بدن علت ایجاد آسیب نباشد.تروما ششمین عامل آماری در علل مرگ شمرده می‌شود.}

نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)