تاریخ انتشار: ۳۰ مهر ۱۳۹۷

  بنظرتان امکان بالا بردن هوش وجود دارد؟؟ فکر میکنید میتوانید باهوش تر شدن را یاد بگیرید یا این یک موضوع ژنتیکی است؟؟ معمولا هوش را مسئله ای ذاتی و بدون تغییر میبینند و از طریق آزمون IQ به شما عددی برای نشان دادن هوشتان میدهند که تغییر پذیر نیست. اما جالب است بدانید طبق […]

Emotional-intelligence-600x400

 

بنظرتان امکان بالا بردن هوش وجود دارد؟؟ فکر میکنید میتوانید باهوش تر شدن را یاد بگیرید یا این یک موضوع ژنتیکی است؟؟

معمولا هوش را مسئله ای ذاتی و بدون تغییر میبینند و از طریق آزمون IQ به شما عددی برای نشان دادن هوشتان میدهند که تغییر پذیر نیست.

اما جالب است بدانید طبق پژوهش های امروزه تنها ۷۰ درصد هوش ژنتیکی و ۳۰ درصد دیگر اکتسابی است. پس شما می‌توانید از طریق انجام‌ چند روش ساده باهوش تر شوید!!

 

خب اگر میخواهید وضعیت مغزتان را بهتر کنید اولین کاری که باید انجام دهید کنجکاو بودن است. شما همواره باید به مسائل اطرافتان توجه کنید و اگر سوالی در ذهنتان نقش میبندد کنجکاو باشید و بدنبال جواب آن باشید و خوب با تمام توان کندوکاو کنید تا به جواب برسید.

شما باید از مغزتان استفاده کنید. آنرا در زمینه ای درست بکار ببرید و خواهید دید که یادگیری هرگونه  مطالب و مهارت جدید چقدر به چابکی ذهنتان کمک خواهد کرد.

 

همچنین برای بالا بردن هوش مطالعه زیاد نقش بسیار مهمی دارد.

از لحاظ علمی ثابت شده است که مطالعه کردن هوش زبان شناختی مان را غنی کرده و همچنین خلاقیتمان را افزایش میدهد. شما با مطالعه میتوانید به هرجا و زمانی وبه هردنیا یی که میخواهید سفر کنید، غرق داستان و شخصیت ها شوید، با آنها همدلی کنید و شخصیت های مختلف را بشناسید اینکار ن تنها به بهبود هوش زبان شناختی شما کمک میکند بلکه باعث افزایش خلاقیت و هوش هیجانی شما خواهد شد. پس اگر به باهوش تر شدن علاقه دارید کتابه های مورد علاقه تان را تهیه کنید و با برنامه مطالعه کنید و فعالیت های مغزتان را افزایش دهید.

 

همچنین گاهی راه پیچیده تر را انتخاب کنید.

وقتی شما در کارهای ساده روزمره تان تغییر ایجاد کنید و آنها را مثل همیشه انجام ندهید مغزتان به چالش کشیده میشود و مجبور میشود قکر کند چگونه می‌تواند همان نتایج قبلی را بدست آورد.

مثلا اگر هرروز هنگام خوردن غذا از دست راستتان برای گرفتن قاشق استفاده میکنید یک روز این کاررا با دست چپ انجام بدهید با اینکار و ب چالش کشیدن مغرتان میتوانید از اکسیداسیون عصبی جلوگیری کنید و ارتباطات جدیدی را ایجاد و مستحکم کنید. پس سعی کنید برای انجام کارها از روش های جدید استفاده کنید از مسیر های جدید برای رسیدن به مقصد استفاده کنید و سعی کنید از طریق تغییر عادت هایتان مغزتات را به چالش بکشید

نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)