تاریخ انتشار: ۱۴ اسفند ۱۳۹۷
بدانید و آگاه باشید!

بدانید و آگاه باشید!

همواره به آگاه بودن از جریان مسیر اهمیت بدهید. در لحظه حال زندگی کنید و از نگرانی در مورد مشکلات بپرهیزید. کاری را انجام دهید که موجب تقویت شور و شوق و هیجان درونی تان شود و خودتان را همان گونه که هستید بپذیرید. عامل مهم دیگر در سفر به سوی اهداف، این است که خود را از گذشته رها سازیم. اغلب ما یاد گرفته ایم در گذشته زندگی کنیم، اما ماندن در گذشته ما را از پرداختن به لحظه حال و گام برداشتن به سوی آینده باز می دارد. گذشته چیزی به شما نمی دهد. البته می توانید از تجارب آن دوران استفاده کنید اما هرگز آنها را تکرار نکنید. اغلب ما دوست داریم از گذشته دردناک خود یاد کنیم، اینکه گذشته آن قدر بد بوده که نمی توانیم فراموشش کنیم.

اما بدانید این نوع برداشت های بد و نادرست موجب جلب توجه شما به جهتی اشتباه می شوند و در نتیجه احساس محدودیت و قربانی شدن می کنید و انگیزه تان را برای رسیدن به هدف از دست می دهید. اما هنگامی که بدانیم ما قادریم شبکه ایمنی سالمی را در برابر ترس ها و نگرانی های خود داشته باشیم، احساس آرامش می کنیم. فراموش نکنید مهم نیست در گذشته چه اتفاقی افتاده، مهم این است که ما اکنون تصمیم گرفته ایم گذشته صدمه ای به ما نزند. اگر واقعا نمی خواهید، مجبور نیستید دوباره کارهای گذشته را انجام دهید؛ آنچه رخ داده اکنون تمتم شده است. اگر نیاز دارید درباره گذشته صحبت کنید، احساستان را بنویسید. شما باید بتوانید گذشته را رها کنید و به جلو پیش بروید. اما صادقانه به خود پاسخ دهید، آیا واقعا تصمیم گرفته اید راه تازه ای را در پیش بگیرید و با توجه به ندای درونی خود، راهتان را انتخاب کنید؟ به یاد داشته باشید که با پاسخ به پرسش های قبلی تان چیزی را از دست نمی دهید بلکه این پاسخ ها شما را به رویاهایتان می رسانند. هشیار باشید!

همه ما می دانیم که رسیدن به اهدافمان چندان آسان نیست. در واقع هر آزمونی مشکل است! و می تواند پر از مشکلات و فراز و فرودها باشد؛ اما همین مسیر سخت، سرشار از فرصت هم هست. رمز تشخیص فرصت ها این است که مطمئن شوید هشیارانه تصمیم می گیرید و انتخاب می کنید. افراد زیادی در جهان در روال عادی زندگی روزمره و آنچه اجتماع و اطرافیان برایشان در نظر گرفته اند، زندانی شده اند. اما شما نباید چنین باشید. شما باید هنگامی که در حال تجربه و حرکت به سوی اهدافتان هستید، بیدار، آگاه و هشیار باشید. زندگی هر کس آن قدر برایش مهم هست که بخواهد خودش نقشی فعال و موثر در آن داشته باشد. سعی کنید از دایره محدود عادت های گذشته رها شوید. همیشه در جست و جوی راه های جدید برای آموختن باشید و پویایی و جست و جوگری را تجربه کنید. همه چیز از دور متفاوت به نظر می رسد. بعضی وقتها نیاز دارید که به خودتان از دور نگاه کنید تا همه چیز را بهتر ببینید.

در هر لحظه ای که چیزی را تجربه می کنید سعی کنید خود را از منظری دورتر بنگرید تا در حال زندگی کنید. همین حالا به بزرگ ترین معضلی که با آن مواجه بودید فکر کنید. فکر کنید آن معضل برای شخص دیگری مثل یک دوست صمیمی اتفاق افتاده است. شما چه نصیحتی به او می کردید؟ اگر می توانستید به عقب برگردید و آن مشکل برای شما رخ نداده بود چه کار متفاوتی انجام می دادید؟ به نصیحت هایی که ممکن بود به دوست تان بکنید فکر کنید.

هر پایان سرآغاز شروعی دیگر است

امروز یک شروع تازه است با آن چنین رفتار کنید: دست از فکر کردن به این که چه خواهد شد بردارید و به این فکر کنید که چگونه می تواند بشود.

و در آینده من برای هر اتفاقی حاضرم با خودتان بگویید: گذشته ی عزیزم از تو بابت همه ی درس هایی که از خودت به من دادی سپاسگزارم.

 

 

گ.۲

نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)