تاریخ انتشار: ۳۱ خرداد ۱۳۹۸
تا آزمون بعد...!

تا آزمون بعد…!

جمع بندی

یادتان هست که برای امتحانات نیم سال اول، به جمع بندی دروس مربوط به همان نیم سال پرداختید و پس از آن در آزمون جمع بندی نیم سال اول شرکت کردید. اکنون نیز به دوران جمع بندی نیم سال دوم نزدیک می شویم و باید خود را برای این دوران آماده کنید.

متاسفانه در برخی مدارس و آموزشگاه ها به دلیل کمبود وقت،مطالب و سرفصل های درسی مربوط به نیم سال دوم آن چنان که لازم است، کار نمی شود و این مشکل ممکن است در زمان برگزاری آزمون سراسری برای داوطلبان ایجاد مشکل نماید. از این رو اکنون بهترین زمان است تا با رفع نقاط ضعف خود به کسب نتیجه ی مطلوب امید وار شوید.

زمان

داوطلبان از نظر زمان و موقعیت جمع بندی دروس نیم سال دوم به سه گروه تقسیم می شوند.

  • داوطلبانی که امتحانات داخلی مدرسه یا آموزشگاه آنان قبل از امتحانات هماهنگ برگزار می شود. این گروه باید قبل از شروع نخستین آزمون نیم سال دوم، کار جمع بندی درس های خود را به پایان رسانده باشند. بهترین زمان برای انجام این جمع بندی فاصله ی ۶ تا شروع نخستین آزمون است.
  • داوطلبانی که امتحانات داخلی مدرسه یا آموزشگاه آن ها بعد از امتحانات هماهنگ برگزار می شود. این گروه نیز تنها زمانی که فرصت دارند تا کار جمع بندی مباحث درسی را به پایان برسانند، ۶ تا ۲۰ اردیبهشت است.
  • داوطلبان فارغ التحصیل که اصلا با موضوع امتحانات پایان سال مواجه نیستند و تنها زمان مشتر ک شان با دو گروه قبل همین فاصله ی ۶ تا ۲۰ اردیبهشت است.

ممکن است این نکته به ذهن تان برسد که در این بازه ی زمانی نمی توان کار جمع بندی را به صورت دقیق و کامل انجام داد. باید بدانید که اصل کار مرور و جمع بندی پس از امتحانات نیم سال دوم شرکت در یک آزمون، وضعیت شما کاملا مشخص خواهد شد. از این پس داوطلبان به دو گروه تقسیم می شوند:

الف) کسانی که با آگاهی از نقاط ضعف خود در طول دوره ی امتحانات، رفع اشکال انجام می دهند.

ب) کسانی که با آگاهی از نقاط ضعف خود، به دلیل برخورداری از فرصت عدم درگیری با امتحانات نیم سال دوم، فرصت بررسی و رفع اشکال برای آنان فراهم است.

پس از این دوره همه ی داوطلبان شرکت کننده در آزمون های گزینه دو فرصت خواهند داشت تا در یک رقابت هم سطح و فشرده کار مرور و جمع بندی خود را به انجام برسانند.

جدیت

هدف اصلی تان را در ذهن خود مجسم کنید. نتیجه ی مورد علاقه تان چیست؟

گاهی اوقات آن قدر اطراف مان شلوغ می شود و خودمان را سرگرم حل درگیری ها و مشکلات پیش پا افتاده می کنیم که یادمان می رود هدف اصلی زندگی مان چیست. سعی کنید تا آن جایی که می توانید از پرسیدن این پرسش که «چرا چنین اتفاقی افتاد؟» پرهیز کنید، زیرا این پرسش شما را در گذشته نگه می دارد و مانع پیشرفت تان می شود. این پرسش هیچ راه حلی برای مشکلات تان نیست. باید همواره از خود بپرسید:

انتظار دارید چه اتفاق متفاوتی روی دهد؟

برای رسیدن به نقطه ای که هدف تان است، چه کارهایی باید انجام دهید؟

 

 

گ.۲

نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)