تاریخ انتشار: ۱۹ خرداد ۱۳۹۴

در این چند روز باقی­مانده تا کنکور در خصوص تغذیه دوستان باید مراقب تغذیه و سلامت خود باشند تمام زحمتی که کشیده اید وقتی جواب می دهد که بتوانند دانش خود را در روی پاسخ برگ به خوبی پیاده کنید و اگر خدای ناکرده سلامت نباشید خیلی با مشکل مواجه می شوید. درباره تغذیه تا […]

تغذیه روز کنکور شب کنکور استرس

در این چند روز باقی­مانده تا کنکور در خصوص تغذیه دوستان باید مراقب تغذیه و سلامت خود باشند تمام زحمتی که کشیده اید وقتی جواب می دهد که بتوانند دانش خود را در روی پاسخ برگ به خوبی پیاده کنید و اگر خدای ناکرده سلامت نباشید خیلی با مشکل مواجه می شوید.

درباره تغذیه تا کنکور مهم است که حتماً قبل از غذا خوردن دست های خود را با آب و صابون بشوید، در خوردن سبزی و میوه جات مطمئن باشید که  خیلی خوب شسته شده باشند حتی الامقدور در این چند روز بیرون از خانه غذا نخورید.

در مورد تفریحات و فعالیت های بدنی از انجام کارهای خطرناک پرهیز کنید، همین طور از حضور در مکان های شلوغ و پر ازدحامی که احتمال انتقال آلودگی و یا صدمه وجود داشته باشد خودداری کنید.

هر کسی به هر حال عادت های تغذیه خود را دارد ولی چند نکته را می­توانم درباره تغذیه تا کنکور پیشنهاد کنم مهم ترین نکته این است که عزیزان از آب و مایعات بیشتر استفاده کنند و روزی 8 تا 12 لیوان آبی که توصیه شده را حتماً استفاده کنند و روزی سه واحد میوه و سبزی را میل کنند که البته خوب شسته شده باشد این مواد باعث می شود که سطح مواد زاید و آلوده و سموم بدن کاهش یابد و مواد سمی از بدن دفن شود که این در افزایش هوش و حضور ذهن بسیار مؤثر است.

سعی کنید تعداد وعده های غذایی را بالا برده و حجم مواد غذایی را کاهش دهید صبحانه، ناهار و شام سر جایش باشد سه میان وعده هم بین این ها جای بگیرد البته حجم غذا نباید زیاد شود همان غذای روزانه به شش وعده تقسیم شود یعنی به طور متوسط هر سه ساعت یک بار یک وعده سبک غذایی میل کنید این کمک می کند به تمرکز. صبحانه مهم ترین وعده غذایی است ترجیحاً ترکیبات پروتئینی مثل تخم مرغ آب پز یا نان و پنیر و گردو و یا عدس و از این قبیل مصرف شود.

شام هم بهتر است از ترکیبات پروتئینی استفاده شود از خوردن غذاهای چرب و سنگین خودداری کنید و نکته آخر این که کلاً در این چند روز از خوردن غذاهای پرکالری و غذاهای چرب و خوراکی های ناسالم مثل چیپس، پفک، نوشابه، سوسیس و کالباس غذاهای فست فود، پیتزا، سیب زمینی تنوری و غذاهای سرخ شده در روغن، لبنیات پرچربی مثل خامه، سس مایونز، شکلات، ته دیگ و این قبیل غذاها خودداری نمایید.

نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)