تاریخ انتشار: ۰۳ آذر ۱۳۹۴

سلام و شب بخیر به شما عزیزان و بزرگواران. امشب نسبت به تقاضاها و واهمیت مسئله تقویت حافظه به راههایی که به تقویت حافظه کمک کرده و راههایی که باعث کاهش حافظه شده میپردازیم.   ابتدا راههای تقویت حافظه؛ _خواب مناسب؛ سعی کنید طبق یه زمان مشخص خوابتونو زمانبندی کنید و بهترین ساعت از 10 […]

Memory-Improvement

سلام و شب بخیر به شما عزیزان و بزرگواران. امشب نسبت به تقاضاها و واهمیت مسئله تقویت حافظه به راههایی که به تقویت حافظه کمک کرده و راههایی که باعث کاهش حافظه شده میپردازیم.
 

ابتدا راههای تقویت حافظه؛
_خواب مناسب؛ سعی کنید طبق یه زمان مشخص خوابتونو زمانبندی کنید و بهترین ساعت از 10 شب تا 5 صبحه. 
_ورزش ذهنی؛. حل کردن جدول، طرح مسایل ریاضی و حل ذهنی ان و از کودکان نسبت به سنشون سوالاتی کنید که نیاز به فکر کردن داشته باشه. 
_تغذیه مناسب وسالم بودن دستگاه گوارش؛ سعی کنید هر چه بیشتر از غذاهای طبیعی استفاده کنید. و دستگاه گوارش غذا را درست و کامل هضم کند.
_خوردن صبحانه؛ شما با خوردن یک صبحانه کامل و سالم انرژی کافی برای فعالیت مغز را رسانده
 نسخه 1؛ جیسنگ 5 گرم، کندر خوراکی 5 گرم ، زعفران 1 گرم تمام مواد ذکر شده را آسیاب کرده و به 100 گرم عسل مخلوط کرده و هر روز صبح ناشتا یک قاشق چایخوری میل کنید.
نسخه2: کنجد 50 گرم ، زنجبیل 5گرم ، کندر خوراکی 10 گرم ،‌ تخم کنف30 گرم.پسته کوهی 50 گرم. خشاش 15 گرم. فندق 20 گرم. ارد جوانه گندم 10 گرم. همه را آسیاب و دو برابر مقدار این مواد مخلوط شده عسل اضافه کرده و هر روز یک قاشق چایخوری ناشتا میل کنید.

 

مواردی که باعث کاهش حافظه شده ؛
استرس.کم خونی.ضعف جسمی.افسردگی. استفاده از داروهای اعصاب.استفاده از غذاهای سرد( دوغ. ماست.ترشیجات و میوه های سرد .) مخصوصاً افرادی که از لحاظ مزاجی سردی به انها سازگار نباشد و کلا کمتر استفاده شود بهتره.

memory-improvement

تقویت حافظه

برچسب ها: برچسب‌ها
نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)