تاریخ انتشار: ۱۲ دی ۱۳۹۷
iq

 

تو عالی هستی

همه ی ما در میدان رقابت با انواع مختلفی از چالش ها رو به رو هستیم . هر کسی چالش خاص خود را دارد.

یکی نگران پاسخ‌دهی به سوالات ریاضی و دیگری سوالات زیست و یکی دیگر فکر کمبود زمان است و قطعا هر داوطلبی چالشی دارد  و حل هر چالشی  پیروزی را قابل دسترس خواهد ساخت.

حال اگر خواهان پیروزی هستی قبل از هر چیز قهرمانه با چالشت رو به رو شو و راه حلی عملی کن که البته این کار مستلزم شناخت واقعی چالش هست که این مهم فقط و فقط توسط خود شما عملی است چرا که قطعا شما بالاترین درصد شناخت را نسبت به خود دارید .

برای یافتن راه حلی عملی میتوانی از اولیا و افراد موفق هم راهنمایی بگیری. قطعا برخورد قهرمانه ات با چالش هایت پاییزت را بهاری خواهد ساخت و طعم عسل گونه ی پیروزی را در میدان رقابت به تو خواهد چشاند.

یک نکته‌ی مهم دیگر این که انسان برای یادگیری، انگیزه و علاقه‌ی کافی داشته باشند و گرنه بدون انگیزه و علاقه،یادگیری بی مفهوم است.هم‌چنین اضطراب و نگرانی و ترس اجازه نمی‌دهد که انسان به‌درستی، مطالب را یاد بگیرد و در صورت یادگیری زود فراموش می‌شوند؛ بنابراین انگیزه و آرامش روحی و روانی مقدمه‌ای برای طیّ فرآیندی یادگیری است.

برخی از دانش‌آموزان از راه تجربه و تکیه بر هوشمندی خود و به مرور زمان، برای یادگیری و یادسپاری و مقابله با فراموشی آشنا می‌شوند.

شاید با اصطلاح فراشناخت آشنا باشید. فراشناخت یعنی انسان می‌داند که باید چگونه بداند. برای همین برخی از دانش‌آموزان در وجود خود یک قدرت نهفته دارند و به‌تدریج با گذشت زمان، به این مسئله پی می‌برند که چگونه و از چه راه‌هایی باید برای یادگیری اقدام کنند. یعنی آن‌ها به چگونه یادگیری خود متمرکز می‌شوند. فرق این دانش‌آموزان با دیگر دانش‌آموزان این است که به یک نوع خودآگاهی دست یافته‌اند که طیّ آن، روش‌های یادگیری و یادآوری را ناخودآگاه می‌دانند. در حالی که هم‌سالان آن، گویا آب در هاونگ می‌کوبند و از ناتوانایی خود شکوه می‌کنند.

نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)