تاریخ انتشار: ۰۹ فروردین ۱۳۹۸
حرفه ای فکر کن...!

حرفه ای فکر کن…!

دوستان و همراهان صمیمی!

برای یک لحظه تمامی افکارتان را متوقف کنید و فقط به این موضوع فکر کنید که فرق بین افراد حرفه ای و آماتور چیست؟

چرا بعضی از افراد در زمینه ی کاری خودشان حرفه ای عمل می کنند و برخی دیگر نه.

حتما تا به حال ورزشکارانی را که به صورت حرفه ای ورزش می کنند، دیده اید؟ آن ها ویژگی های خاص و رفتارهایی متفاوت دارند.

هدف اصلی این دسته از افراد قهرمانی است. آن ها شبانه روز تلاش می کنند تا در رشته ی خود قهرمان شوند و این تنها هدف آن هاست. اولین ویژگی آن ها این است که؛ الویت شان ورزش است. آن ها به هیچ موضوعی به غیر از ورزش فکر نمی کنند و در تمام طول شبانه روز حرفه ای فکر می کنند و حرفه ای ورزش می کنند. نه این که کار دیگری انجام ندهند اما الویت شان ورزش است. در واقع آن ها ممکن است کارهای دیگری هم انجام دهند اما نه زمانی که باید ورزش کنند.

ویژگی دوم ورزشکاران حرفه ای این است که تنها در یک رشته ی ورزشی با هدف قهرمانی ورزش می کنند، باز هم نه به این معنی که، ورزش های دیگر را انجام نمی دهند اما هدف قهرمانی آن ها در یک رشته ی ورزشی است. ورزشکاران حرفه ای علاوه بر این که همه ی مقدمات و شرایط را مهیا می کنند، حرفه ای هم فکر می کنند، یعنی تمام ذهن آن ها متمرکز روی ورزش است و به جز ورزش حرفه ای خود، به چیز دیگری فکر نمی کنند.

آن ها دائما عملکرد خود را ثبت می کنند و سعی می کنند تا رکورد ثبت کرده ی خود را افزایش دهند.

آیا تو در زندگی خودت حرفه ای عمل می کنی؟

هر کدام از ما در مقاطعی از زندگی، یک ورزشکاریم! ورزشکاری که می تواند حرفه ای عمل کند یا آماتور؟

یادت باشد که به هر صورت، الان در این جایگاه قرار داریم و باید در این مقطع از زندگی در »آزمون سراسری» شرکت کنیم. پس اولا با تمام قدرت و توان تصمیم بگیر که کامل و با تمام ذهنت، روی همین کار تمرکز کنی و … حرفه ای فکر کنی.

حرفه ای بودن در آزمون سراسری هم مثل ورزش، تفاوت ها و شرایط خاصی دارد، یک داوطلب حرفه ای الویتش آزمون سراسری است و فقط در همین زمینه تلاش می کند، زیرا یک انسان حرفه ای می داند که در هر مقطع، فقط باید روی یک موضوع تمرکز کند. یک داوطلب حرفه ای هر هفته عملکرد خود را ثبت می کند و تلاش می کند تا در هفته های بعدی، رکورد خود را بهبود ببخشد.

اگر می خواهی به نتیجه ی دلخواهت دست یابی، باید قبل از هر چیز حرفه ای فکر کنی …

باید تمامی تمرکزت روی هدفت باشد و به هیچ چیز دیگری نیندیشی …

باید در تمام طول مسابقه فقط به موفقیت فکر کنی و اجازه ندهی موانع ذهنی نظیر ناامیدی و … حرکت تو را متوقف کند.

باید بدانی، همان طور که یک دونده ی حرفه ای از ابزار و امکانات مناسبی برای رسیدن به هدف خود استفاده می کند، تو هم باید از امکانات و ابزارهای مناسب و اصولی مثل آزمون های آزمایشی و … استفاده کنی.

باید مثل یک جنگ جوی حرفه ای تا آخرین قطره ی خون برای هدف ارزشمند و والای خود بجنگی.

و مهم تر از همه اینکه باید از ابتدا با تمام وجودت برای پیروزی و رسیدن به هدف، مسابقه را شروع کنی، همان طور که یک دونده ی حرفه ای این کار را انجام می دهد.

یکی از مهم ترین ویژگی افراد حرفه ای این است که مستمر و در تمام طول مسابقه تلاش می کنند و اجازه نمی دهند هیچ مانعی آن ها را متوقف کند.

تو هم باید حرفه ای فکر کنی و با استفاده از ابزارهای حرفه ای و با تمام وجودت بر روی هدفت متمرکز شوی و فقط به موفقیت فکر کنی.

و این همان شرط اصلی موفقیت است.

 

 

گ.۲

نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)