تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۷

اگر شما از جمله افرادی هستید که صبحانه مختصری میخورید و عادت به خوردن غذا در روز ندارید پس نباید تعجب کنید اگر در طول روز خستگی و بی‌حالی به سراغتان بیاید..

۲۴-۵

شاید خیلی از شما در بیشتر اوقات روز احساس ضعف و خستگی کنید. این احساس خستگی میتواند ناشی از بی خوابی یا کم خونی یا کار زیاد یا استرس و افسردگی یا… باشد.

اگر خستگی تان دلیل بیولوژیکی نداشته باشد و ناشی از بیماری خاصی نباشد میتوانید با چند راهکار ساده آنرا رفع کنید و روزتان را با نشاط بگذرانید.

 

اگر شما از جمله افرادی هستید که صبحانه مختصری میخورید و عادت به خوردن غذا در روز ندارید پس نباید تعجب کنید اگر در طول روز خستگی و بی‌حالی به سراغتان بیاید. و این بخاطر این است  که مقدار قند خونتان کاهش می‌یابد و  درنتیجه انرژی تان برای انجام کار کاهش می‌یابد پس بهتر است صبحانه ای با قند کم و پروتئین زیاد مصرف کنید تا بدنتان ذخیره ای ثابت و مفید از قند داشته باشد وانرژی روزانه تان را تامین کند همچنین تعادل در میزان وزنتان هم نکته مهمی است که باید آنرا رعایت کنید تا درطول روز با انرژی باشید.

 

همچنین شاید وقتی احساس خستگی به سراغتان میاید فکر کنید بهترین کار یک خواب بعد از ظهری است تا سرحال بیایید اما اشتباه نکنید گاهی همین خواب بیشتر باعث بی حالی میشود. بهترین کاری که میتوانید بکنید این است که کمی در طول روز ورزش کنید. مثلا دویدن، شنا کردن، ایروبیک، قدم زدن و ازین قبیل ورزش ها به داشتن انرژی و سرحال بودنتان کمک زیادی میکند. همچنین بهتر است بدانید ورزش به آرامش فکرتان هم کمک بسزایی میکند و اگر کمی ناراحت یا افسرده هستید یا استرس درس و امتحان را دارید ورزش کردن سرحالتان میاورد و آرامش و انرژی لازم برای انجام کارهایتان را میدهد. و مطمئن باشید انجام یک ورزش سبک قبل از خواب به داشتن یک خواب آرام کمک میکند.

همچنین با داشتن یک برنامه درست و دانستن اینکه در چه ساعتی از روز بیشترین انرژی را برای انجام کارهای سختتر دارید به حفظ انرژی و انجام درست امور کمک میکند.

 

و در آخر بهتر است دوره های استراحت و تنفس برای خودتان اختصاص دهید.

چون مهم نیست چقدر کاری که میکنید لذت بخش و جالب باشد انجام آن به طور ممتدد و بدون استراحت باعث خستگی شما و بازدهی کمتر کارتان میشود. پس ضمن استراحتی که بین کار به خودتان می‌دهید در این بین قدم بزنید ورزش کنید و ذهنتان را از افکار استرس آور دور کنید.

با انجام این کارهای ساده شما درطول روز فردی با نشاط و سرحال خواهید بود.

نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)