تاریخ انتشار: ۲۰ تیر ۱۳۹۸

تولد یک نوزاد ماده از خانواده نهنگ های قاتل یا ارکا که به شدت با خطر انقراض مواجه هستند، موجب خوشحالی جانورشناسان شده است.

به گزارش فارس به نقل از یاهونیوز، تولد یک نوزاد ماده از خانواده نهنگ های قاتل یا ارکا که به شدت با خطر انقراض مواجه هستند، موجب خوشحالی جانورشناسان شده است. با تولد این نوزاد ماده جمعیت کلی این نهنگ ها در سواحل کانادا به ۷۶ عدد افزایش یافته است.

۹۸-۰۴-c38-1937

نوزاد ماده نهنگ قاتلی که در سواحل جنوبی انگلیس زندگی می کند در ماه می متولد شده است، اما دانشمندان به تازگی موفق شدند از آن عکس هایی تهیه شده و از صحت و سلامت این نهنگ مطمئن شوند. جنسیت این آبزی نیز با بررسی عکس های یادشده تایید شده است. تاریخ دقیق تولید این نهنگ قاتل ۲۴ ماه می اعلام شده است.

تصویر یادشده در نزدکی سواحل منطقه San Juan در ونکور کانادا تهیه شده است. در تصویر تهیه شده از این نهنگ کوچک مادر وی و یک نهنگ ماده دیگر نیز مشاهده می شوند. جانورشناسان مونث بودن نوزاد نهنگ متولد شده را بسیار مهم دانسته و امیدوارند که این امر به ازدیاد جمعیت آنها بینجامد.

نهنگ قاتل یا ارکا پستانداری دریایی است که به خانواده دلفین‌های اقیانوسی تعلق دارد و بزرگ‌ترین جاندار در میان دلفین‌سانان است. نهنگ‌های قاتل در اقیانوس‌های سراسر جهان، از دریاهای قطبی گرفته تا دریاهای گرمسیری، یافت می‌شوند.

آن‌ها طعمه‌های گوناگونی را به‌عنوان غذا اختیار می‌کنند، با این حال بعضی گروه‌ها تنها به دنبال یک طعمه می‌روند. بعضی تنها از ماهی‌ها تغذیه می‌کنند و برخی دیگر به گله‌های پستانداران دریایی، مانند فک، شیر دریایی، گراز دریا و حتی نهنگ‌ها نیز حمله می‌کنند. نهنگ‌های قاتل در بالای هرم غذایی هستند، دشمنان طبیعی ندارند و گاه کوسه‌های بزرگ را نیز طعمه خود می‌کنند.

نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)