تاریخ انتشار: ۰۶ خرداد ۱۳۹۸
دم نوش بنوش!

دم نوش بنوش!

رایج ترین مشکل بسیاری از داوطلبان که آنان را روانه ی مراکز مشاوره و مطب های پزشکان می کند، عدم تمرکز و عدم برخورداری از فکر و ذهنی آرام است. تا کنون کوشیده ایم تکنیک ها و راه های عملی فراوانی را برای دوری از این مشکل به شما پیشنهاد کنیم که امیدواریم که با استفاده از این راهکارها توانسته باشید تا حدودی بر این مشکل عمومی و موقتی فائق بیایید.

هرچه به روزهای برگزاری آزمون سراسری نزدیک می شویم، احتمال این عدم تمرکز افزایش می یابد در حالی که آنان نیازمند آرامش بیش تری هستند. فشرده شدن برنامه های درسی و مطالعاتی، بالا رفتن ساعات مطالعه، نزدیک شدن امتحانات نیم سال دوم و ضرورت توام شدن کارهای تستی و تشریحی و بسیاری موارد دیگر، موضوعاتی رایج هستند که داوطلبان این روزها با آن ها دست و پنجه نرم می کنند. در حالی که برای انجام آن ها نیازمند آرامش فکر و ذهن هستند.

در این اوضاع و احوال است که داوطلب احساس می کند:

  • آن طور که باید، آرام نیست.
  • به دنبال چیزی می گردد اما آن را پیدا نمی کند.
  • جمله ای مدام در ذهنش مرور می شود و عذابش می دهد.
  • عصبی است و نزدیک است که موهایش را از ریشه بیرون بیاورد.
  • تمرکز ندارد و تا می خواهد روی مطلبی تمرکز کند، چیزهای دیگر به ذهنش هجوم می آورند.
  • پرش ذهن دارد و از تمرکز روی مطلبی ناتوان است.
  • به یکباره فکر می کند تمام مطالبی را که به تازگی خوانده بود از یاد برده است.
  • و…

کم نیستند افرادی که با وجود داشتن معلومات زیاد، این روزها با یکی از این تعاریف و یا مواردی مشابه درگیر هستند. گاهی برای آنان سخنان مشاورها تنها مسکنی موقتی و چند ساعته است. گاهی مراجعه ی به پزشک و مصرف دارو را آخرین راه حل می دانند و درست وقتی از دارو استفاده می کنند، عوارض روحی ناشی از مصرف دارو رنج شان می دهد. درست در چنین حالتی است که نوشیدنی های طبیعی به کمک می آیند و اثرات شگفت انگیز آن ها آبی بر آتش این همه التهاب و نگرانی می شود.

فهرستی از نوشیدنی های گیاهی وجود دارد که استفاده ی از آن ها برای هر کسی و از جمله داوطلبان آزمون سراسری مناسب است. امروزه به مدد پیشرفت تکنولوژی، این گیاهان دارویی در قالب بسته بندی های مناسب در اختیار همگان قرار دارد. برخی از مناسب ترین و کارآمدترین این فراورده های طبیعی عبارتند از:

دم نوش بادرنج بویه: آرام بخش، خواب آور، ضد تشنج و اسپاسم، رافع بوی بد دهان و خون ساز.

یک قاشق چای خوری بادرنج بویه را با دو لیوان آب سرد در قوری فلزی بریزید و روی حرارت مستقیم آتش قرار دهید. هنگامی که آب جوش آمد، آن را روی بخار سماور بگذارید. دقایقی صبر کنید تا دم بکشد. سپس آن را میل نمایید.

دم نوش چای سبز: آرامش بخش، افزایش دهنده ی قدرت تفکر، مقوی قلب و معده، رقیق کننده ی خون و …

یک قاشق چای خوری چای سبز را در یک قوری بریزید و بگذارید تا دم بکشد و سپس آن را میل نمایید. مصرف ۲ تا ۳ فنجان چای سبز در طول روز توصیه می شود

دم نوش آرام بخش: ترکیبی از گیاهان سنتی نظیر گل گاوزبان، اسطو خودوس، سنبل الطیب و بهار نارنج، به شما کمک می کند تا در پایان روز، آرامش خود را باز یابید و به خوابی عمیق و آرام فرو روید.

البته اگر این گیاهان در دسترس تان قرار ندارد، آشفته و نگران نباشید زیرا صورت کیسه ای تمام این دم نوش ها را در بسیاری از فروشگاه ها می توانید خریداری نمایید.

ذکر این نکته ضروری است که رعایت تعادل در هر کار و از جمله استفاده ی از خوراکی ها و نوشیدنی ها اصلی لازم و انکار ناپذیر است.

اما یادتان باشد، بالاترین و برترین آرامش بخش، نام و یاد خدای قادری است که هم خالق است و هم هدایت گر. او را در همه حال پشتیبان خود بدانید و خود را به دستان قدرتمند او بسپارید. آن گاه ببینید چه آرامش لذت بخشی سراسر وجودتان را پر می کند و ذهن تان به چه تمرکز نیرومندی دست می یابد.

 

 

 

 

گ۲

نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)