تاریخ انتشار: ۱۲ آذر ۱۳۹۷
Como-equilibrar-estudos-e-trabalho-856x570

سه نکته کلیدی برای موفقیت در تحصیل

اگر می خواهید در امر تحصیل موفق باشید، معدل بالایی داشته باشید و نمرات خوبی بگیرید، سه نکته کلیدی زیر می تواند بسیار کمک کننده باشد:

۱- داشتن انگیزه و هدف: انگیزه و هدف مانند سوختی که در موتور ریخته می شود، برای ادامه تحصیل و ماندن در مسیر ضروری و لازم است. انگیزه و هدف شما باید درونی باشد. یعنی اینکه خودتان آن را خواسته باشید و به اجبار اطرافیان نباشد. اگر واقعا دوست دارید در تحصیل و آموزش موفق باشید هدف واضح و مشخصی برای خودتان انتخاب نمائید.

۲- تحصیل در زمینه ای که علاقه دارید: سعی کنید واقعا در زمینه مورد علاقه تان تحصیل کنید. اگر اطرافیان و پدر و مادرتان تمایل دارند در رشته و شاخه دیگری تحصیل کنید سعی کنید آنها را متقاعد نمائید. البته باید گوشه چشمی به بازارکار رشته مورد علاقه تان داشته باشید. اگر برای رشته خاصی واقعا بازارکار وجود ندارد سراغ رشته دیگری بروید که به آن علاقه دارید.

۳- تمرکز بر روی درس و داشتن پشتکار: بر روی درس خواندن و ادامه تحصیل تمرکز کنید و مهمتر از آن پشتکار داشته باشید. در راه کسب تحصیل مشکلات زیادی وجود دارد و بدون داشتن پشتکار ادامه دادن آن ممکن نیست. در این زمینه از کسانی که در زمینه تدریس، آموزش، مشاوره تحصیلی و … فعالیت دارند نیز مشورت بگیرید.

نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)