تاریخ انتشار: ۰۶ آبان ۱۳۹۴

عربی از جمله دروسی است که در کنکور اهمیت ویژه ای دارد و باید مقابل آن سه ستاره *** قرار داد تا این درس ارزش وجودی خود را نشان دهد. منطقی فکر کنید و برای موفقیت بیشتر و کسب رتبه بهتر به دنبال درسی بروید که همه قادر به پاسخ دادن به سئوالات آن نیستند […]

kufi2_2dAH

عربی از جمله دروسی است که در کنکور اهمیت ویژه ای دارد و باید مقابل آن سه ستاره *** قرار داد تا این درس ارزش وجودی خود را نشان دهد.

منطقی فکر کنید و برای موفقیت بیشتر و کسب رتبه بهتر به دنبال درسی بروید که همه قادر به پاسخ دادن به سئوالات آن نیستند و اگر در آن درس به تسلط کامل برسید می توانید مطمئن باشید که برگ برنده در دست شماست.

در درس عربی ترجمه مبتنی بر قواعد حرف اول را می زند ، یعنی حدود 80-70 درصد از سئوالات به ترجمه بر اساس قواعد زبان عربی اختصاص دارد . به همین دلیل خواندن متن قواعد درسی و حل تمرینات کتاب و مرور تستهای مختلف با احاطه کامل به آنها می تواند به شما کمک بسیاری نماید. توجه داشته باشید که دانستن لغات عربی نیز سرعت شما را در تست زدن افزایش می دهد و باعث بیشتر شدن دقت کار می گردد.

یادگیری قواعد

یکی از شیوه های مطالعه درس عربی این است که در یادگیری قواعد عربی ، قاعده مورد نظرتان را یک یا دوبار بخوانید و سپس مبحث مطالعه شده را بر روی تست تمرین و تکرار کنید و شب قبل از امتحان نیز بعد از خواندن ترجمه و قواعدمطالب خوانده شده را بر روی تمرین پیاده کنید.

ترجمه

برای ترجمه متون عربی نیز، ابتدا لغاتی را که در متن درس معنی آن را نمی دانید یادداشت نموده ،معنی آن را پیدا کرده و حفظ کنید. سپس متن را ترجمه کرده و برای رفع اشکال به ترجمه دبیر مراجعه نمایید. متن مورد نظرتان را ترجمه و با ترجمه اصلی مقایسه نمایید و قسمتهایی را که اشکال دارید علامت بزنید و دوباره بخوانید. بعد از گذشت چند ساعت مجددا متن را ترجمه کنید تا مطمئن شوید که آن را خوب یاد گرفته اید. 

برای یادگیری لغات عربی فیش برداری کنید و برای یادگیری قواعد خلاصه برداری کنید.

 اما مهمترین مسئله در یادگیری آسان و سریع عربی استفاده از یک جزوه ی قوی و پربار در این زمینه است . برای شما مجموعه ی جادویی عربی رو اماده کردیم. برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید : 09121009650

3179157-7768-b

 

بودجه بندی سئوالات عربی در کنکور سراسری:

 

 

 

 

 

 

عربی

ترجمه و تعریب

8

تشکیل

2

تحلیل صرفی

3

درک مطلب

4

 

 

قواعد

8

 

 

 

نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)