تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۷

بعضی افراد عقیده ای در ذهناش ایجاد میشود اینکه همیشه کارها باید جوری که آنها می‌خواهند پیش برود. و بسیار بر این عقیده پا فشاری میکنند و اگر چیزی بر وفق مراد آنها نباشد افکار منفی بهشان هجوم می آورد و مدام فکر میکنند چه شد که این شد چرا باید اینجور میشد چه اشتباهی […]

۱۴۸۶۰۲۱۶۴۵

بعضی افراد عقیده ای در ذهناش ایجاد میشود اینکه همیشه کارها باید جوری که آنها می‌خواهند پیش برود.

و بسیار بر این عقیده پا فشاری میکنند و اگر چیزی بر وفق مراد آنها نباشد افکار منفی بهشان هجوم می آورد و مدام فکر میکنند چه شد که این شد چرا باید اینجور میشد چه اشتباهی کردم.مدام یا خودشان یا دیگران را مقصر می‌دانند و سرزنش میکنند و زندگی را تلخ میکنند. اگر شماهم اینگونه فکر میکنید پس حتما و سریعا باید فکرتان را اصلاح کنید چون شما انقدر قدرت ندارید که همه ی امور را کنترل کنید هیچکس آنقدر قدرت ندارد.

نباید انقدر به خودتان و اطرافیانتان سخت بگیرید. این واقعیت را قبول کنید که هرگز نمیشود تمام امور به میل و خواسته ما باشد و این درست نیست. اگر خوب فکر کنید حتی خسته کننده هم هست چون اگر آنطور میشد هرگز چیزی برای غافلگیری وجود نداشت و زندگی کسالت بار میشد. بخاطر داشته باشید که زندگی با تمام خوب و بدش است که هیجان انگیز میشود و ذهنتان را از این افکار پر نکنید و لذت زندگی کردن را از خود نگیرید

خیلی از مردم به این فکر میکنند که همیشه زندگی و افراد باید با آنها منصف باشند.

این افراد انتظار دروغ یا نارو زدن از مردم را ندارند و فکر میکنند زندگی همیشه خوب و مورد قبول آنهاست این ذهنیتی جالب است که دنیا و آدم هارا خوب و عالی ببینیم اما این واقعیت زندگی نیست.

در زندگی واقعی گاهی امکان دارد افرادی با شما بد تا کنند یا شما را به هرنحوی آزار دهند

گاهی زندگی آنطور که می‌خواهیم پیش نمیرود، گاهی شاید زندگی سخت شود و فشارش بر فرد بسیار زیاد باشد.

شما نباید درذهنتان زندگی رویایی و بی نقصی را بپرورانید و حقیقت زندگی را نادیده بگیرید اینگونه  وقتی زندگی سخت شود یا آدم ها تغییر کنند شما نمی‌توانید این مسئله را قبول کنید و با آن مواجه شوید و راه حلی بیابید و تنها فرار میکنید و باورش برایتان سخت است که زندگی چقدر میتواند خشن باشد.

بیایید و سعی کنید این ذهنیت را کنار بگذارید و با واقعیت روبرو شوید

زندگی زیباست، زندگی عالیست و مردم و اطرافیان آنرا فوق العاده میکنند اما گاهی امکان دارد زندگی کمی به ما سخت بگیرد و اوضاع انطور که می‌خواهیم پیش نرود اینجاست که باید تمام سعی مان را کنیم و از سختی ها بگذریم

بعضی افراد همواره این ذهنیت را دارند که همیشه باید کسی باشد که به او تکیه کنند و محتاج آن هستند چون به تنهایی قادر به انجام کاری نیستند.

وقتی همچین ذهنیتی در شما بوجود بیاید کم کم شمارا به فردی محتاج و وابسته و ضعیف تبدیل میکند.

کم کم استقلال و اراده شخصی تان را از دست میدهید و این را بدانید آن فرد همیشه با شما نخواهد بود همیشه قرار  نیست در کنارتان باشد، روزی میرسد که دیگر نباشد و آن روز شما بدلیل وابستگی بیش از حدتان قادر به انجام ساده ترین کارها نخواهید بود.

الان هم دیر نیست اگر همچین ذهنیتی دارید تغییرش بدهید. باور کنید که شما به عنوان یک فرد مستقل توانایی انجام امورات خودتان را دارید، قرار نیست همیشه تنها باشید اما نباید آنقدر وابسته فردی باشید که بدون او عملا از عهده انجام هیچکاری برنیایید.

توانایی هایتان را باور کنید، از همین لحظه سعی کنید از کارهای کوچک شروع کنید و خودتان از پسشان بربیایید، مطمئن باشید که موفق خواهید شد

 

شاید شما دارای تفکری دوقطبی باشید. یعنی همواره در تصورتان حد وسطی وجود ندارد. سفید یا سیاه.

شما یا کامل و بی‌نقص هستید یا بازنده و ناکام.

این تفکر اشتباهی است که جلوی شمارا برای زندگی ای خوب می‌گیرد. درست نیست اگر کوچکترین شکستی بخورید دیگر همه چی برایتان تمام شود. نمی‌شود یا خوب خوب بود یا بد بد. حد وسطی این بین وجود دارد و آن به معنای شکست نیست. این را بپذیرید که همه نمیتوانند همیشه و همه جا عالی و بدون نقص باشند و وجود نقص به معنای شکست نیست.

 

بیایید قبول کنیم زندگی همیشه بر وفق مراد نیست، نباید هم اینگونه باشد، نباید انتظار داشته باشیم همه چیز آنگونه که ما می‌خواهیم جلو برود.

اینگونه هیچ هیجانی در زندگی نخواهد بود، هیچ دلیل و انگیزه ای برای ادامه دادن نخواهیم داشت. زندگی همانند کتابی میشد که کسی قبلا پایانش را برایمان گفته است و دیگر لذتی در خواندن کتاب نمی‌ماند.

پس زندگی را همانطور که هست بپذیرید و افکار منفی و مخرب را از خود دور کرده و با ذهنی مثبت و رفتاری مثبت ادامه بدهید.

نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)