تاریخ انتشار: ۱۹ بهمن ۱۳۹۶

در شرایطی که نخستین پرتاب آزمایشی موشک «فالکن‌هوی» بامداد هجدهم بهمن با موفقیت انجام شد و دو موشک از سه موشک هم با موفقیت فرود آمدند، محموله فالکن‌هوی در مداری متفاوت با مدار دلخواه ایلان ماسک قرار گرفت.

۲۰۱۸_۲_۷_۱۳_۴۷_۲۶

بامداد ۱۸ بهمن به وقت ایران، موشک فالکن‌هوی (Falcon Heavy) با موفقیت از پایگاه فضایی کندی ناسا به فضا پرتاب شد و قدرت بزرگ‌ترین موشک عملیاتی حال حاضر را به رخ جهانیان کشید.

مراحل پرتاب موشک با موفقیت انجام شد. در مرحله نخست، دو موشک کمکی «فالکن ۹» از موشک حامل محموله جدا شدند و برای بازیابی، در محل تعیین‌شده فرود آمدند. مرحله اول موشک حامل هم با موفقیت از مرحله دوم جدا شد، اما نتوانست فرود موفقی را روی شناور رباتیک انجام دهد و از بین رفت. برای تماشای فیلم پرتاب و دانستین جزئیات این آزمایش موفق،‌اینجا را کلیک کنید.

مرحله دوم موشک توانست محموله را که یک دستگاه خودروی «تسلا رودستر» بود، از میدان جاذبه زمین خارج کند و آن را در مداری به دور خورشید قرار دهد. تصاویر ارسالی از دوربین‌های نصب‌شده در نقاط مختلف خودرو، نماهای زیبایی را از تسلا رودستر و استارمن (مانکن راننده) در برابر کره زمین به نمایش گذاشت.

 

نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)