تاریخ انتشار: ۲۹ آبان ۱۳۹۴

با توجه به اینکه ایام امتحانات نزدیکه قصد دارم چند نکته رو به شما یادآوری کم تا با فراگیری اونها از همین امروز خودتون رو برای امتحانات آماده کنید . ۱)هر شب قبل از خواب با استفاده از ضمیر ناخود آگاه روز امتحان را طوری تجسم کنید که سر جلسه اکنحان نشسته اید و به […]

hsyhd

با توجه به اینکه ایام امتحانات نزدیکه قصد دارم چند نکته رو به شما یادآوری کم تا با فراگیری اونها از همین امروز خودتون رو برای امتحانات آماده کنید .

۱)هر شب قبل از خواب با استفاده از ضمیر ناخود آگاه روز امتحان را طوری تجسم کنید که سر جلسه اکنحان نشسته اید و به اگثر سوالات درسی بدون کوچکترین تامل و اشتباهی پاسخ میدهید !(غلبه بر ترس و اضطراب سر جلسه امتحان

۲)شب قبل امتحان فقط اسراحت کنید ! زیرا مطالعه زیاد و اسسراحت کم باعث تداخل مطالب با هم و گیجی و سر در گمی خواهد شد. پس کاملا از نظر جسمی و فکری استراحت کنید ! و تمامی وسایل مورد نیاز برای فردا را آماده کنید . داخل کیفی قرار دادخ و سعی کنید کمی زودتر از شبهای قبل بخوابید.

۳)صبح روز امتحان :سعی کنید کمی زودتر از روزهای قبل بیدار شوید ! به هیچ عنوان مضطرب نباشید . صبحانه کاملی بخورید ، البته از خوردن پنیر بپرهیزید زیرا باعث کند شدن ذهن میشود. بعد صبحانه تمامی وسایل را برداشته و زودتر از روزهای قبل از خانه خارج شوید تا به موقع به محل آزمون برسید . در طول مسییر کاملا خونسرد و آرام باشید ! خود را کاملا موفق فرض کنید ! یک تصویر ذهنی مثبت از خود داشته باشید . فکر شکست از شما یک شکست خورده می ساز

۴) جلسه امتحان : به موقع روی صندلی بنشینید چند نفس عمیق بکشید تا آرامش خود را بدست آورید . به هیچ عنوان نگران مشکل بودن سوالات، قبول شدن در کنکور .و…. نباشید که این تفکرات سبب تضعیف روحیه شما میشود ! مهمترین اصل سر جلسه ( حفظ خونسردی ) است . سپس هوشیاری و دقت آماده پاسخ به سوالات است .

۵)شروع امتحان : با حفظ خونسردی و با دقت کامل شروع با پاسخ دادن کنید و فراموش نکنید که در هر آزمون و در هر درس حدود ۳۰% سوالات ساده ، ۳۰% متوسط ،۳۰% مشکل و ۱۰ % بسیار مشکل است . بنابراین اولین ماموریت شما در کنکور این است که اجازه ندهید  حتی یک سوال ساده از زیر دست شما بیرون برود !

در ابتدا به سوالاتی جواب دهید که به طور کامل قادر به پاسخگویی صحیح آن میباشید . سپس وقتتان را صرف پاسخگویی به سوالات سختتر کنید . کنار سوالاتی که پاسخ داده اید علامت + و انهاییی که پاسخ نداده اید _ بگذارید ، تا در بررسیها راحتتر باشید ! همچنین در کنار سوالاتی که بلد هستید ولی وقت گیر هستند علامت × بگذارید و در آخر به انها پاسخ دهید ! زیرا ممکن است پاسخ دادن به انها باعث شود شما از پاسخ دادن به سوالات آسان بعدی باز بمانید !

توصیه : همیشه قبل از امتحان دادن نمونه سوالاتی را ، راجع به همان امتحان را حل کنید!

<< همیشه زیاد خواندن سبب موفقیت نمیشود ، بلکه درست خواندن موفقیت آفرین است ! >>

success-3

 مرحله ی امتحان

نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)