تاریخ انتشار: ۳۱ شهریور ۱۳۹۴

مشاور خوب باید چه ویژگی هایی داشته باشه اینکه باید مدرک تحصیلی قابل تأیید داشته باشه و رزومه خوبی داشته باشه و دوره های مختلف تربیتی، تحصیلی و سازشی رو گذرونده باشه و دارای مهارت کافی در اصول و فنون راهنمایی  مشاوره داشته باشه و از ویژگی های شخصیتی مرتبط با فعالیت مشاوره برخوردار باشه […]

FreeConsult

مشاور خوب باید چه ویژگی هایی داشته باشه اینکه باید مدرک تحصیلی قابل تأیید داشته باشه و رزومه خوبی داشته باشه و دوره های مختلف تربیتی، تحصیلی و سازشی رو گذرونده باشه و دارای مهارت کافی در اصول و فنون راهنمایی  مشاوره داشته باشه و از ویژگی های شخصیتی مرتبط با فعالیت مشاوره برخوردار باشه . گرم و صمیمی باشه و دارای ثبات روانی ، عاطفی ، استقلال فکری ، تعهد و رازداری باشه و از مهارت و صلاحیت حرفه ای برخوردار باشه و به روشهای علمی و تخصصی تکنیکهاهم تسلط داشته باشه.

 

مشاور برای شما چه کارهایی انجام می ده:

 

به شما کمک می کنه تا توانایی ها و نقاط ضعف خودتون رو بشناسین.

 

به شما کمک می کنه در تصمیم گیری های مختلف بهتر عمل کنین.

 

به شما کمک می کنه در برخورد با مشکلات مختلف راه حلهای منطقی به کار بگیرین.

 

بهتون کمک می کنه تا از توانایی ها و مهارت ها و استعدادهای خودتون خوب استفاده کنین.

 

بهتون کمک می کنه تا در زمینه های مختلف اهداف مناسبی انتخاب کنین و در هدف گذاریهاتون کمکتون کنه. قبل از درس خوندن باید هدف داشته باشین از بلند مدت به کوتاه مدت: مثلا قراره چه خدمتی به جامعه بکنین- شغلتون چی بشه- توی دانشگاه چه رشته ای قبول بشین- برای قبولی در رشته مورد نظرتون چه برنامه ای نیاز دارین

 

 برنامه اصلیتون چی باشه (۱۲۰ روزه- ۲۶۰ روزه- ۳۰۰روزه)- برنامه هاتون چی باشه- برنامه هفتگی- برنامه ریزی روزانه.

 

بهت یاد می ده که هر درس رو به صورت تخصصی بخونین، اونوقت تو می دونی که هر درس رو چجوری بخونی و چطور مرورش کنی و کی تست بزنی، باید روش مطالعه هر درس رو بدونی که چطور مطالعش کنی و یه مشاور می تونه بهت بگه که از تکنیک های مطالعه و درسها چطور استفاده کنین.

 

بهتون توی برنامه ریزی کمک می کنه و بهتون یاد می ده چطور برنامه ریزی کنید، و در شیوه برنامه ریزی و مدیریت زمان و استفاده بهینه از انرژی بهتون کمک می کنه و دوره های مختلف برنامه ریزیتون رو بهتون می گه و برنامه های کلی رو براتون طرح ریزی می کنه،‌البته دانش آموز من که مطمئنم دانش آموز خوب منه نباید منتظر باشه که مشاور براش برنامه ریزی کنه چون بهترین برنامه برنامیهایه که دانش آموز خودش وقتی یاد می گیره برای خودش بریزه و مشاور بهش کمک کنه که با مشارکت خودش طرح ریزی بشه.

 

بهتون کمک کنه که انگیزه پیدا کنین و این انگیزه درونتون تقویت بشه و خودباوری داشته باشی و اعتماد به نفس پیدا کنی و تلاشت زیاد بشه و درست بشه و لحظه به لحظه سخت کوشتر بشی.

 

در مشکلات روحی روانی مثل اضطراب، وسواس و افسردگی کمکتون کنه.

 

توی سازگاری با محیط خونه و مدرسه بهتون کمک کنه

 

بهتون توی انتخابهای مختلف مثل آزمون و انتخاب مدرس و کتاب تستی کمک کنه

 

توی انتخاب رشته دانشگاهیتون بعد از کنکور هم کمکتون میکنه مثل اطلاعات کارنامه نمره خام، تراز، زیر گروه ها و سهمیه و انتخاب درست رشته های تحصیلی.

 

فکر کنم دیگه کامل با ضرورت داشتن یه مشاور خوب آشنا شدین، امیدوارم توی این مسیر نقش مؤثری براتون داشته باشیم حتی اگه به اندازه سر سوزن کوچیک باشه

 

سعدی درباره ضرورت مشروت یه شعر داره که می گه:

 

هر که بی مشورت کند تدبیر    غالبش به غرض نیاید تیر

 

بیخ بی مشورت که بنشانی    بر نیاردبه جز پشیمانی

 

و در آخر اینکه مشکلات خودتون رو به هر کسی نگین، خیلیا نمی تونن کمکتون کنن و خیلیها هم که تخصص ندارن راهکارای غلط میدن و کار رو خرابتر می کنن و ضمناً هر کسی محرم اسرار و لایق مشورت نیست، درباره مشاورتون خوب فکر کنین و به فصلهای اول این کتاب بیندیشین و خوب تفکر کنین و کسب اطلاعات کنین و تشخیص درست بدید و انتخاب کنین.

 

امام صادق (ع) می فرمایند:

 

«با مردان عاقل مشورت کن که جز به نیکی فرمان نمی دهند واز مخالفت رأی ایشان بپرهیز که مخالفت کردن با شخص پرهیزکار عاقل سبب تباهی دین و دنیاست

 

 

 

برای ارتباط با مشاورین برتر با ما تماس بگیرید : ۰۹۱۲۱۰۰۹۶۵۰

 

۸۸۷۱۳۸۴

نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)