تاریخ انتشار: ۰۹ شهریور ۱۳۹۶

خانم مرضیه راست کردار از رتبه‌های برتر کنکور رشته تجربی است که از اعضای موسسه کنکور اسان است می‌باشد. از ایشان و مشاورشان آقای مهران نعمتی برای این مصاحبه تشکر می‌کنیم. با عرض تبریک به خاطرنتیجه خوب شما در کنکور امسال، لطفا خودتان را معرفی کنید. مرضیه راست کردار  هستم از یاسوج. رتبه۱۱۴ کنکور تجربی […]

photo_2017-08-31_15-05-05

خانم مرضیه راست کردار از رتبه‌های برتر کنکور رشته تجربی است که از اعضای موسسه کنکور اسان است می‌باشد. از ایشان و مشاورشان آقای مهران نعمتی برای این مصاحبه تشکر می‌کنیم.

با عرض تبریک به خاطرنتیجه خوب شما در کنکور امسال، لطفا خودتان را معرفی کنید.

مرضیه راست کردار  هستم از یاسوج. رتبه۱۱۴ کنکور تجربی

 

با توجه به تلاش شما در طول سال از رتبه خودتان راضی هستید یا انتظار رتبه بهتر از این را داشتید؟

انتظار رتبه بهتری داشتم.

 

آیا رتبه و درصدهای شما در کنکور با آزمونهای آزمایشی تفاوت زیادی داشت؟ اگر داشت  نتیجه کنکور بهتر بوده یا بدتر و به نظرتون دلیلش چی بود؟

به جز یکی از درصد هایم که به خاطر بی دقتی پایین تر بود، بقیه درصد ها مشابه آزمون های آزمایشی و بهتر از آزمون ها بود.دلیلش هم سطح بالای استاندارد سوالات کنکور سراسری است.به همین دلیل نتیجه کنکور غالبا بهتر از نتایج آزمون هاست.

در صورت قبولی در رشته و دانشگاه مورد نظرتون برای سالهای آیندتون چه برنامه‌هایی دارید؟

دوست دارم در رشته پزشکی، ارائه مقالات و انجام تحقیقات علمی کار کنم. و پزشک خوبی باشم.تا مراحل تخصص و فوق تخصص  بالا بروم. و اگر لازم شد در خارج از کشور تحصیلاتم را ادامه می دهم.

 

وقتی کارنامتون  را دیدید چه حسی داشتید؟ خانوادتون چه حسی داشتن؟

چون بسیاری از درصد ها خوب بود، خوشحال بودم. ولی  بیشتر حسرت خوردم که ای کاش هم تلاشم بیشتر بود، هم سرعت و دقت را بیشتر تمرین می کردم.بعد از کنکور دانش آموز به ارزش حتی یک درصد هم به خوبی پی می برد.

 

چه اتفاقات یا رفتارهایی امسال اتفاق افتاد که به شما کمک کرد و باعث بهبود نتیجه شما شد؟

خلاصه نویسی را از آذرماه برای بعضی دروس شروع کردم که باعث آرامشم در دوران جمع بندی شد. و روحیه سرسخت بودن برای عبور از مشکلاتی که پیش می آمد، برایم مفید بود. هیچ وقت کاملا ناامید نمی شدم. و سعی میکردم روحیه ام را پیدا کنم.

 

همینطور میتونید بگید چه اتفاقات یا رفتارهایی بود که امسال تاثیر منفی روی کار شما داشت ؟

روی بحث تراز و درصد و رتبه خیلی حساس بودم.که بنظرم به ضرر دانش آموزان و استرس زا  است.بعد از اعلام نتایج کنکور، متوجه شدیم که نتایج آزمونهای آزمایشی و نتایج کنکور هیچ رابطه مستقیمی ندارند. اتفاقات ناگواری هم خارج از محدوده کنکور رخ داد که تاحدودی توانستم کنترل کنم ولی تاثیر خود را داشت.

 

امسال به طور متوسط هر روز چند ساعت درس می‌خوندید؟ چند ساعتش اختصاصی بود و چند ساعتش عمومی؟

به طور متوسط ۱۱تا۱۲ساعت مطالعه داشتم. بسته به  اینکه در چه مقطعی از سال قرار داشتیم، نسبت مطالعاتی متفاوت بود. ولی تا قبل از عید، بطور میانگین ۹ساعت اختصاصی، و ۳ ساعت عمومی. و بعد از عید ساعت ۸ ساعت اختصاصی و ۴ ساعت عمومی.

 

آیا از امکانات شهر و مدرستون راضی بودید؟ در صورتی که جواب منفی هست چه کارهایی برای دسترسی به امکانات انجام دادید؟

من دانش آموز مدرسه فرزانگان بودم ولی تعداد غیبت هایم زیاد بود.که البته خوشایند مدرسه نبود اما تدریس دبیران  اصلا راضی کننده نبود و سعی کردم وقتم را تلف نکنم. چون تدریس معلمان کلاسهای خصوصی تکنیکال نبود، از هیچ  کلاس حضوری استفاده نکردم.همه دروس را خودم می خواندم ولی در دروس ریاضی و فیزیک از دی وی دی های استاد مسعودی استفاده کردم.

 

احساس می‌کردین که کنکورتون به خانوادتون هم فشار وارد کرده؟ اگر بوده تا چه حد این فشار براتون مشهود بود؟

خانواده هیچ وقت توقع زیادی نداشتند و هیچ وقت برای من سقف تعیین نمی کردند. اما چون اولین کنکوری خانواده ام بودم، نزدیک کنکور کمی استرس داشتند. که البته سعی کردند من متوجه آن نشوم.ولی بطور کلی سال کنکور همراه با فشار و تنش و استرس برای همه دانش آموزان است که باید آن را کتترل کنند.

 

خودتون و خانوادتون برا موفقیتتون دلهره داشتید یا از موفقیتتون مطمئن بودید؟

من مطمئن بودم که با یاری خدا، قبولیم در پزشکی سراسری حتمی است. خودم دلهره داشتم دقیقا به هدفی که تعیین کرده ام نرسم. ولی خانواده ام یک شهرو دانشگاه خاص را ملاک قرار نداده بودند و دلهره ای از این بابت نداشتند.

 

هدف شما قبولی در چه رشته و  شهری بود  و فکر می‌کنید با این رتبه قادر به قبولی هستید؟

دوست داشتم پزشکی در شهر تهران بخوانم. فکر میکنم احتمال قبول شدن در یکی از دانشگاه های تهران وجود دارد.

 

به نظر خودتون اگر منطقی بررسی کنیم و محدودیت ها را هم در نظر بگیریم امسال بهترین تلاشتونو کردید یا میتونستید بهتر از این هم درس بخونید؟

بنظرم می توانستم خیلی بهتر از این تلاش کنم و نتیجه بهتری بگیرم.اگر شرایط را بهتر کنترل می کردم و کمتر وارد حواشی می شدم و بالطبع، استرس هایم نیز کمتر میشد.

 

 

میخوایم در مورد تاثیر موسسه روی شما چند سوال بپرسیم

به نظرتون منابع موسسه کنکور آسان است چقدر روی رتبه شما تاثیر داشت؟

من از منابع ریاضی و فیزیک موسسه استفاده کردم که تاحدود زیادی رضایت بخش بود. اعتماد به نفسم را نیز،  برای این دروس، به طور چشم گیری افزایش داد.

 

اگر صحبتی با خوانندگان مصاحبه‌تون دارید، لطف کنید در ادامه بنویسید.

تمام تلاشتان را در سال کنکور داشته باشید که بعد از کنکور حسرت نخورید. هیچ وقت خودتان را با کسی مقایسه نکنید و هیچ وقت ناامید نشوید و دست از تلاش برندارید. فقط با یک موسسه و یک مشاور و یک برنامه پیش بروید و از چند برنامه ای بودن در سال کنکور به جد بپرهیزید.

موفق و پیروز باشید.

 

 

 

 

 

نظرات شما
 1. fatemeh می‌گه:

  سلام.ببخشید روش خوندن و درروز چقدرتست میزدیدوچطوری تست میزدید؟؟؟

 2. sanaz می‌گه:

  سلام واقعاجاداره ب تلاشتون تبریک گفت.خداماسایردانش اموزاروهم مث شماموفق کنه.ایشالله ب همین ماه عزیزهمه ب ارزوشون برسن.منم همینطور

 3. sanaz می‌گه:

  ببخشیدتوقسمت صحبت بارتبه های برترتوی صفحه شخصی فعال نیست چیکارکنم؟

 4. لیلا می‌گه:

  سلام کسی رشته ی انسانی از این محصولات استفاده کرده؟راضی هستین؟

 5. لیلا می‌گه:

  لطفا راهنماییم کنید
  ممنون

 6. ریحان می‌گه:

  سلام
  من چطور میتونم تمام تمرکزمو روی درس بزارم
  وموانع فکری رو از ذهنم دور کنم؟

 7. Saideh می‌گه:

  سلام‌موفقیتتون تبریک میگم اما من مث خودتون فک میکنم میتونیتین با این تلاش بهتر از این باشین اما واقعأ خدا دوست داره

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)