تاریخ انتشار: ۱۳ آبان ۱۳۹۷

  ابتدا برای اینکه یک دید کلی از مطلب بدست بیاورید بهتر است از روش نگاه سریع و اجمالی استفاده کنید. این روش برای زمانی که وقت کافی ندارید به شما برای پیدا کردن نکات مهم و کلیدی شب امتحان کمک میکند و البته جایگزین مناسبی برای مطالعه کامل نیست. برای شروع تیتر ها و […]

۹۱۸۰۰

 

ابتدا برای اینکه یک دید کلی از مطلب بدست بیاورید بهتر است از روش نگاه سریع و اجمالی استفاده کنید. این روش برای زمانی که وقت کافی ندارید به شما برای پیدا کردن نکات مهم و کلیدی شب امتحان کمک میکند و البته جایگزین مناسبی برای مطالعه کامل نیست.

برای شروع تیتر ها و عنوان هایی که معمولا درشت تر هم نوشته میشوند را بخوانید و بخاطر بسپارید و به نمودار ها و جداول هم نگاه کنید.

معمولا در ابتدای پاراگراف های کتاب‌ها توضیح مختصری دررابطه با مبحث مورد نظر وجود دارد و شما با خواندن پارگراف اول و اخر هر مبحث ذهنیتی تقریبی از مطالب بدست می‌آورید و می‌توانید با سرعت بیشتری آن مطالب را مطالعه کنید اما زیاد تلاش نکنید با حداکثر سرعت مطالعه کنید چون ممکن است بخش های زیادی از مطالب را اصلا متوجه نشوید

کلمات مهمی که میتوانید از درون متن ها پیدا کنید و دورشان خط بکشید شامل کلماتی هستند که چندین بار تکرار شده باشند. منظور کلماتی هستند ک معمولا مفهموم اصلی متن را در بر میگیرند و در تیتر ها هم یافت میشوند.

همینطور کلمات خاص که معمولا خودشان پررنگ تر و درشت تر یا با علامتی خاص نشان داده می‌شوند هم مهم هستند.

 

#بخش۱

نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)