تاریخ انتشار: ۱۱ آذر ۱۳۹۷
۷۷۳۰۴۱

موقع مطالعه تمرکز ندارم. چه کنم؟!

شاید بارها و بارها این سوال را شنیده اید یا سوال خودتان بوده  است و به دنبال راه حل میگردید.خیلی وقت ها شده که کتاب یا جزوه، جلوی شما باز است  اما احساس میکنید چیزی یاد نمیگیرید و یا هر چیزی که میخوانید، انگار نه انگار

در اینجا چند راهکار ارایه میکنیم تا با انجام دادنشان، بتوانید این مشکل را از بین ببرید یا حداقل کم رنگ تر و کم اثرترش کنید.

گام اول:

مرتب کردن مکان مطالعه

اتاق و میز مطالعه ای که دارید، مرتب و منظم باشد. اگه محیط اطرافتان نامرتب باشد، هم تمرکز ذهن کم میشود، هم ذهنتان آشفته و هم استرس تان زیاد.پس، مکان مطالعه تان را منظم و مرتب کرده تا ذهنتان هم به نظم خاصی برسد.

گام دوم :

قبل از شروع مطالعه، به مدت ۱ دقیقه چشمایتان را  ببندید و سعی کنید به چیزی فکر نکنید.در واقع با این کار، ذهن خودتان را از مسائل حاشیه ای خالی میکنید که این کار هم باعث میشود ذهنتان متمرکز شود.

گام سوم:

نسبت به درسی که میخونید انعطاف نشان دهید و کاری کنید که به درس علاقه مند شوید.پیشنهاد میکنم با مشورت با مشاوره تان، یا یک فرد خبره و با تجربه، روش های مطالعاتی کارآمد برای هر درس را به طور کامل یادگرفته و سعی کنید با تمرین و تکرار، علاقه و اشتیاقتان را نسبت به درس ها و مباحث، رفته رفته افزایش بدهید.

یادتان باشد که برای موفقیت، به همه ی پتانسیل تان نیاز دارید‌ و بایستی همه ی درس هایی که در کنکور ازآنها تست مطرح میشود را به خوبی یادگرفته تا با امادگی بیشتری به سراغ کنکوربروید.

 

 

نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)