تاریخ انتشار: ۰۸ شهریور ۱۳۹۵

به طور میانگین و بر اساس آمارهایی که از رتبه های برتر کنکور بدست امده است، هر کدام از آنها بین ۸ تا ۱۳ ساعت در طول روز مطالعه داشته اند.

م-زان-ساعت-مطالعه-کنکور-۹۶

میزان سات مطالعه در روز برای موفقیت در کنکور به موارد مختلفی بستگی دارد، اما اگر قرار باشد این عوامل را کنار بگذاریم، باید به تجربیاتی که در زندگی و محیط پیرامون ما اتفاق می افتند نگاهی بیاندازیم.
به راستی برای قبولی در کنکور ۹۶ روزانه باید چند ساعت را صرف مطالعه کنیم؟
دوستان عزیز کنکوری، همیشه بهترین و ساده ترین روش برای رسیدن به موفقیت الگو برداری از یک سیستم موفق است، زیرا میزان آزمون و خطا را به حد اقل ترین ممکن می رساند. برای اینکه در روز چقدر مطالعه کنیم باید نگاهی به شیوه مطالعه رتبه های برتر کنکور و آنان که در این راه موفق شده اند داشته باشیم.
به طور میانگین و بر اساس آمارهایی که از رتبه های برتر کنکور بدست امده است، هر کدام از آنها بین ۸ تا ۱۳ ساعت در طول روز مطالعه داشته اند، برخی از آنها به صورت یکنواخت روزانه ۸ ساعت مطالعه داشته و برخی دیگر از ۵ ساعت به ۱۳ ساعت رسیده اند. اینکه شما قرار است جز کدام دسته باشید بستگی به میزان شناختتان از تواناییهایتان خواهد داشت. بهترین روش برای شناسایی نقاط قوت و ضعف شما وجود یک مشاور در طول مسیر کنکور خواهد بود، نکته ای که رتبه های برتر کنکور بارها و بارها آن را یک عامل اصلی در موفقیت کنکور دانسته اند.

نظرات شما
 1. محمد می‌گه:

  سلام من روزانه۱۲ ساعت مطالعه میکنم ولی احساس میکنم اصلامفیدنیس وپیشرفت نمیکنم وهمش احساس عقب افتادن ازدیگران رودارم احساس سردرگمی واین احساس هارونمیتونم ازخودم دورکنم لطفاکمکم کنین وبگیدچجورمیشه ساعات مطالعمومفیدکنم و پیشرفت کنم

  • مدیر سایت می‌گه:

   با سلام؛ در این خصوص شما تنها نیستید. هیچ جای نگرانی ندارد، فقط کافی است با تلفن مرکزی ما تماس بگیرید تا طبق برنامه ریزی مدون و بدون استرس به مطالعه خود ادامه دهید.

 2. حسین عیسوند می‌گه:

  سلام میخواستم بپرسم واسه موفقیت لازمه که ساعت مطالعه مون ۸ ساعت باشه؟؟
  من میانگین ساعت مطالعم ۴ ساعته

 3. سارا می‌گه:

  سلام
  من تا الان واقعا کم کاری کردم
  روزی چند ساعت باید بخونم که به بقیه برسم؟

  • مدیر سایت می‌گه:

   برای انسان ناشدنی وجود ندارد. در همین کشور ایران شخصی داشتیم که در ۱ سال توانسته دکترا بگیرد.
   زمان برای شما یک اهمیت هست اما ضرورت نیست.
   با شماره موسسه تماس بگیرید تا کاملا راهنمایی شوید.

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)