تاریخ انتشار: ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۷

رئیس پانزدهمین کنگره ملی انجمن ژنتیک ایران گفت: در محصولات تراریخته صرفاً ژن‌های عامل برای تولید محصول باکیفیت جداسازی می‌شود و هیچ‌گونه دست‌کاری در خاصیت و کاهش کیفیت آن انجام نمی‌شود.

tavalayi

محمود تولایی افزود: بابیان اینکه محصولات تراریخته مناسب سلامت مردم و اقتصاد کشور است،گفت: تولید محصولات تراریخته سبب افزایش محصولات کشاورزی باکیفیت می‌شود.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: بر اساس نتایج بررسی‌های انجام‌شده مصرف محصولات تراریخته نه‌تنها برای سلامت مردم مضر نیست بلکه موجب می‌شود انسان محصولات باکیفیت‌تر مصرف کند. برای مثال برنج‌های در کشور وجود دارد که عطر و طمع مناسب و مطبوعی دارد اما راندمان تولید محصول بالایی ندارد و برنج‌هایی نیز موجود است که عطر و طمعی ندارد اما راندمان تولید بالا به ازای هر هکتارکشت در مزرعه دارد که با فرایندهای مهندسی ژنتیک ، امکان تلفیق ژن‌های مؤثر عطروطعم با برنج پربازده وجود داشته و ماحصل آن دستیابی به برنج معطر پربازده خواهد بود.

رئیس انجمن ژنتیک ایران با بیان اینکه به جداسازی ژن و انتقال آن به محصول جدید «ترانس ژنیک» گفته می‌شود، بیان کرد: این مسئله در فرهنگستان به محصول تراریخته ترجمه‌شده است. کلمه «تراریخته» نگرانی‌ها را در افراد ایجاد کرده است به‌گونه‌ای که برخی با شنیدن آن تصور می‌کنند محصول دچار دست‌کاری ژنتیک شده و مصرف آن عوارضی را برای سلامتی به همراه دارد.

 

{البته دانشمندان و متخصصانی هم در طرف دیگر این قضیه هستند و محصولات تراریخته را برای سلامتی مضر می دانند}

نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)