تاریخ انتشار: ۱۳ آبان ۱۳۹۷

  در جدیدترین مطالعات و پژوهش هایی که محققان انجام دادند نشان می دهد که  وجود هدف در زندگی فرد و تلاش و کوشش برای دستیابی به آن، احتمال بیماری های قلبی و عروقی و مرگ زودرس را در آنها کاهش می‌دهد. طبق این پژوهش ها انتخاب هدفی مشخص در هر سنی و تلاش در […]

۱۱۳۰۶۴_۲۸۶

 

در جدیدترین مطالعات و پژوهش هایی که محققان انجام دادند نشان می دهد که  وجود هدف در زندگی فرد و تلاش و کوشش برای دستیابی به آن، احتمال بیماری های قلبی و عروقی و مرگ زودرس را در آنها کاهش می‌دهد.

طبق این پژوهش ها انتخاب هدفی مشخص در هر سنی و تلاش در راه رسیدن به آن احتمال بروز بیماری های قلبی را ۲۰ درصد کاهش می‌دهد.

حس مفید بودن و زندگی با یک هدف مشخص باعث می‌شود افراد انگیزه بیشتری برای سالم زندگی کردن داشته باشند و درصورت بروز بیماری به سلامتشان بیشتر اهمیت دهند و بیشترین همکاری را با پزشک برای درمان داشته باشند.

همچنین افسردگی در بروز سکته مغزی و بیماری های قلبی و عروقی تاثیر زیادی دارد و یکی از دلایل مهم اجتناب از آن داشتن هدف است.

داشتن هدف همچنین یکی از مهمترین روش های کنترل و کاهش استرس است و درنتیجه بازهم باعث کاهش احتمال بروز بیماری های قلبی می‌شود.

پس اگر شما هم از ان دسته از افراد هستید که به داشتن هدف در زندگی اهمیت چندانی نمیدهید بهتر است بدانید  انتخاب هدف ن تنها بر روحیه و سلامتی روانی بلکه در سلامتی جسمی و طول عمر شما تاثیر می‌گذارد درنتیجه بهتر است در زندگی با هدفی درست و مشخص قدم بردارید.

نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)