تاریخ انتشار: ۲۴ بهمن ۱۳۹۶

نمک خوراکی حاصل ترکیب دو عنصر سدیم و کلر است که توجه و شناخت مضرات آن از ضروریات است.

article36241
نمک خوراکی حاصل ترکیب دو عنصر سدیم و کلر است که توجه و شناخت مضرات آن از ضروریات است. اثرات نمک بر فشارخون به علت وجود عنصر سدیم (ماده موثر بر نمک) در این ترکیب است. در افرادی که سطح سدیم خون بالا و سطح پتاسیم خون پایین است، خطر افزایش فشارخون که خود مسبب بیماری‌های قلبی و سکته است، افزایش می یابد.
سدیم به طور طبیعی در انواع غذاها یافت می شود. به طور مثال در شیر و خامه تقریبا معادل ۵۰ میلی‌گرم سدیم در هر ۱۰۰ گرم ماده و در تخم مرغ تقریبا معادل ۸۰ میلی‌گرم سدیم در هر ۱۰۰ گرم ماده وجود دارد. سدیم در غذاهای فرآوری شده به میزان بیشتری وجود دارد در نان تقریبا معادل ۲۵۰ میلی‌گرم سدیم در هر ۱۰۰ گرم ماده، در گوشت های فرآوری شده مانند سوسیس و کالباس تقریبا معادل ۱۵۰۰ میلی گرم سدیم در هر ۱۰۰ گرم ماده، در اسنک هایی مانند چیپس، فرآورده‌های غلات حجیم شده و ذرت بوداده تقریبا معادل ۱۵۰۰ میلی گرم سدیم در هر ۱۰۰ گرم ماده و در چاشنی ها و سس ها مانند سس سویا تقریبا معادل ۷ میلی‌گرم سدیم در هر ۱۰۰ گرم ماده است.
کاهش مصرف سدیم نیز فشارخون را کاهش داده و از مرگ ناشی از بیماری های قلب و عروق جلوگیری می کند. در حال حاضر در کشور ما نوعی از نمک های خوراکی تولید می شود که از پتاسیم به جای سدیم در ترکیب آن استفاده شده است. این نوع نمک (نمک پتاسیم) فقط در داروخانه های کشور جهت مصرف برخی گروه‌های خاص از جمله افراد مبتلا به فشارخون بالا قابل عرضه است. در واقع نمک پتاسیم برای درمان و جلوگیری از کاهش سطح پتاسیم در افرادی است که به سبب مصرف داروهای مدرن یا برخی داروهای دیگر یا بیماری های خاص ممکن است دچار افت پتاسیم خون شوند. این نوع نمک با تجویز پزشک مورد استفاده قرار می گیرد.
 سازمان جهانی بهداشت اعلام کرده است که میزان دریافت سدیم در افراد بالغ باید کمتر از ۲۳۰۰ میلی گرم در روز (حدود ۵ گرم نمک) باشد. در سنین پایین تر حداکثر میزان توصیه شده برای مصرف نمک باید کمتر از ۳ گرم در روز باشد. فشارخون بالا، سکته قلبی، سکته مغزی، پوکی استخوان، سرطان معده، آسم، ادم یا ورم، همه از عوارض مصرف زیاد نمک است. برای پیشگیری از افزایش فشارخون و بیماری های قلبی – عروقی باید میزان نمکی که هنگام پخت به غذا اضافه می کنید را کاهش دهید و برای اجتناب از مصرف بی رویه نمک، بر سر سفره از نمکدان استفاده نکنید.

نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)