تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۷

این موضوع را درنظر بگیرید که خوب و با آرامش بودن محیط خانه تاثیر زیادی بر آرامش فکری فرزندتان دارد و مسئله بسیار مهمی است که فضای خانه برای درس خواندن وی مناسب باشد..

crop-parent-walking-girl-to-school_23-2147863691

همانطور که میدانید با اهمیت ترین چیز برای فرزندتان نگاه و میزان باور شما به او است.

هیچکس به اندازه شما نمی‌تواند انگیزه فرزندتان را با جمله ای بالا و پایین کند.

پس همواره موفقیت ها و تلاش های وی را قدر بدانید و راجع به آنها صحبت کنید و فرزندتان را تحسین کنید.

شنیدن جملاتی مثل”واقعا خسته نباشی ” یا ”تلاشت عالیه حتما میتونی ” از جانب شما، انگیزه و امید وی را دوچندان میکند و وقتی ببیند که چقدر باورش دارید و جایگاهش یپش شما و در خانواده بالا است و اورا فردی پر تلاش و با اراده می‌بینید باعث میشود آرامش بگیرد همواره سعی کند و بهتر شود. پس حتی شده گاهی موفقیت های کوچک و قدیمی وی را هم به یاد بیاورید و تحسین کنید تا این حس آرامش را به فرزندتان بدهید.

 

همچنین این را درنظر بگیرید که خوب و با آرامش بودن محیط خانه تاثیر زیادی بر آرامش فکری فرزندتان دارد و مسئله بسیار مهمی است که فضای خانه برای درس خواندن وی مناسب باشد. سعی کنید هنگام درس خواندن کمی میوه و خوراکی و نوشیدنی های مفید آماده کرده و به وی بدهید تا انرژی بگیرد و این حس اهمیت دادن را به خود حس کند. سعی کنید زیاد مهمانی نگیرید و کسی را به خانه دعوت نکنید، کمتر و با صدای کم تلویزیون نگاه کنید و زیاد سروصدا ایجاد نکنید. اگر مهمانی دعوتید اصرار نکنید که فرزندتان را ببرید و با تغییر محیط درس خواندنش اذیتش نکنید بهتر است چندبار قید مهمانی رفتن را بزنید بهرحال موفقیت بهایی دارد.

همچنین سعی کنید دعوا یا جر و بحثای کوچک را هم به حداقل برسانید شاید مسئله ی مهمی نباشد اما یک بحث کوچک هم که در خانه ایجاد شود برای فرزندتان که به اندازه کافی ذهنش مشغول و پر استرس است می‌تواند استرس زا باشد و دغدغه فکری ایجاد کند و باعث اضطراب شدید وی شود

پس کمی سعی کنید آرامش خود را حفظ کنید و محیط منزل را آرام و مناسب برای درس خواندن کنید

حتماً بسیار راجع به اثرات مخرب مقایسه کردن فرزندان با دیگران شنیده اید. اینکه فرزندتان را با هم سن و سالانش و یا با گذشته خواهر و برادرش یا خودتان مقایسه کنید اصلا توصیه نمیشود.

این کار باعث پایین آمدن اعتماد به نفس و انرژی وی میشود.

سعی کنید این مقایسه را با خودش انجام دهید. وضعیت حال فرزندتان را با گذشته اش مقایسه کنید و کوچک ترین موفقیت های وی را یادآور باشید.

همیشه بخاطر داشته باشید که مهم ترین کار شما برای فرزندتان رقم زدن آرامش و دادن انرژی مثبت است.

 

پس یا وقتی که در جمعی میشنوید که فرزند فلانی روزی ۱۸ ساعت درس میخواند یا فلانی تمام نمرات و درصد هایش بالاست یا ازین قبیل مسائل را با فرزندتان مطرح نکنید این مسائل به او القا میکند که کم کار است و مطمئن باشید این جملات نه تنها باعث انگیزه دادن و تشویق وی به تلاش بیشتر نمی‌شود بلکه انرژی وی را برای تلاش کردن میگیرد.

و بخاطر داشته باشید حتی یک روز هم در نتیجه کار فرزندتان مهم و حیاتی است پس سعی کنید آرامش وی را فراهم کنید تا بدون از دست دادن لحظه ای از فرصتش به سمت موفقیت قدم بردارد.

نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)