تاریخ انتشار: ۱۸ مرداد ۱۳۹۸

اولین و مهمترین مرحله انتخاب رشته، علاقه سنجی است.

۱۰۲۹۲۳۴۵_۸۶۲

اولین و مهمترین مرحله انتخاب رشته، علاقه سنجی است. باید به رشته تحصیلی خود علاقه داشته باشید تا در آن موفق شوید. البته این نکته را هم در نظر بگیرید که معمولا دانشجویان به رشته خود علاقه‌مند می‌شوند اما این قضیه درباره رشته هایی درست است که نسبت به آن علاقه یا بی علاقگی خاصی ندارید و به اصطلاح نسبت به آنها رای ممتنع دارید. احتمال اینکه در هنگام تحصیل یا بعد از تحصیل به رشته ای که از آن خوشتان نمی‌آید، علاقه مند شوید کم است.

ابتدا در دفترچه همه رشته‌هایی که علاقه مند هستید علامت بزنید و سپس به آنها اولویت بدهید. پس از آن در صورتی که حق انتخاب شما تمام نشده است رشته هایی که حاضر هستید بخوانید را علامت بزنید و  آنها را اولویت بندی کنید. با این روش شما لیست کامل رشته‌ها بر اساس علاقه را دارید.

باید حواستان باشد که اولویت انتخاب در قبولی تاثیری ندارد و شما نیاز نیست رشته‌ای که احتمال قبولی در آن را می‌دهید در اولویت های بالای لیست انتخاب رشته شما باشد.

اگر می‌خواهید به مشاور تحصیلی برای انتخاب رشته مراجعه کنید حتما قبل از مراجعه لیست اولویت های خود را تهیه کنید تا فقط راهنمایی‌های تخصصی را دریافت کنید و بتوانید مشاوره بهتری بگیرید.

 

می‌توانید با مراجعه به صفحه انتخاب رشته کنکور آنلاین که در زیر لینک آن آمده است، حدودی از رشته‌های خوش بینانه، واقع‌گرایانه و حتمی خود را ببینید

صفحه انتخاب رشته سایت کنکورآنلاین

نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)