تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۳۹۷

چگونه در کنکور رتبه خوبی کسب کنیم برای کسب رتبه خوب در کنکور موارد زیر را در نظر داشته باشید: – اگر کلاس های مدرسه هنوز تمام نشده است در کلاس ها کامل شرکت کنید. حضور کامل در کلاس های دروس مختلف باعث می شود دروس را بهتر و عمقی تر یاد بگیرید و در […]

۷۹۳۷۱_۹۷۲

چگونه در کنکور رتبه خوبی کسب کنیم

برای کسب رتبه خوب در کنکور موارد زیر را در نظر داشته باشید:

– اگر کلاس های مدرسه هنوز تمام نشده است در کلاس ها کامل شرکت کنید. حضور کامل در کلاس های دروس مختلف باعث می شود دروس را بهتر و عمقی تر یاد بگیرید و در کنکور و امتحان موفق تر باشید.

– برای تست زنی عجله نداشته باشید و سعی نکنید حتما درس را از طریق تست زنی یاد بگیرید. اول در کلاس شرکت کنید، بعد متن کتاب درسی را بخوانید، بعد تمرین حل کنید و مرور کنید و در نهایت سراغ تست زنی بروید.

– برای کسب رتبه خوب در کنکور هم باید عمقی و مفهومی درس ها را یاد بگیرید و هم تکنیک های درست تست زدن را بلد باشید. افرادی که فقط درس ها را خوب بلد هستند ولی با تست زدن میانه خوبی ندارند در کنکور موفق نخواهند شد.

– توجه کنید تست زنی زیاد هم بدون داشتن پایه قوی خیلی مفید نخواهد بود. هر دوی این عوامل را باید با هم در نظر بگیرید. ابتدا خوب درس را یاد بگیرید و بعد سراغ تست ها بروید.

– تست های کنکور خوب و استاندارد بزنید. بعضی از تست های تالیفی به صورت غیر استانداردی سخت و سطح بالا هستند. وقت خودتان را برای چنین تست هایی تلف نکنید. تست های کنکور سال های قبل بسیار خوب است.

– خلاصه برداری کنید و مهمترین مطالب را در جزوات کوچکی بنویسید تا در ایام جمع بندی مرور کنید. در برنامه ریزی کنکور خودتان مرور را هم در نظر داشته باشید.

– از افرارد موفق کمک بگیرید و مصاحبه های انجام شده با رتبه های برتر کنکور را بخوانید. از افراد موفق ایده بگیرید و برنامه درسی و نحوه مطالعه و تست زنی خودتان را اصلاح کنید.

– به خودتان باور داشته باشید و با اعتماد به نفس پیش بروید. شما می توانید در کنکور موفق شوید و توانایی های شما بسیار زیاد است.

– کتاب درسی را خیلی خوب بخوانید و برای هر درس کتاب های خیلی زیادی را دور خودتان جمع نکنید. شما زمان محدودی دارید و بسیاری از کتاب ها را وقت نمی کنید که بخوانید. بهترین منبع کتاب درسی و تست های کنکور سال های قبل است.

نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)