تاریخ انتشار: ۲۳ تیر ۱۳۹۵

مدتهاست که برای این روز انتظار کشیده اید، روزی که می تواند آینده پیش روی شما را به صورت کلی دگرگون سازد.

ده-نکته-طلا---کنکور

مدتهاست که برای این روز انتظار کشیده اید، روزی که می تواند آینده پیش روی شما را به صورت کلی دگرگون سازد. کمتر کسی است که در این روز استرس نداشته باشد اما آیا راهی هست که برای کاهش استرس این روز خاص مثمر ثمر باشد!؟
پاسخ آن یک کلمه است؛ بله.
در حقیقت شما می توانید با انجام یک سری از کارهای کوچک استرس خود در روز امتحان را کاهش دهید.
در ادامه این موارد را مرور می کنیم:
۱- روز قبل از کنکور درس خواندن را فراموش کنید، هر آنچه خوانده اید، کم یا زیاد؛ ذهن شما نیازمند یک ریکاوری است. پس در این روز خاص درس خواندن را فراموش کنید و ذهنتان را خالی از هر گونه مشغله فکری کنید.

۲-به موبایلها، کامپیوتر و تبلت خود یک روز مرخصی دهید. شما برای حاضر شدن هر چه پرقدرت تر در کنکور نیازمند همه ی پتانسیل خود(فکر و جسم) هستید پس چشم و بدن خود را به مدت یک روز استراحت دهید. کارکردن با موبایلها و وسائل الکتریکی چشمهای شما را خسته کرده و این موضوع ممکن است سبب رخ دادن اشتباهاتی در کنکور باشد.

۳- همانطور که قبلا گفتیم در این روز بدن شما همچون ذهنتان نیاز به یک ریکاوری دارد تا در روز آزمون حداکثر بازدهی را داشته باشد. یکی از مهمترین موارد برای این موضوع خواب کافی و البته به موقع (ساعت ۱۰ الی ۱۱ شب) است. خوابیدن در این ساعت باعث می شود با بدنی آماده و سر حال در صبح کنکور حاضر باشید.

۴- کاملترین صبحانه عمرتان را بخورید؛ صبحانه کامل می تواند در بکارگیری حداکثر توان از مغز نقش بسزایی را ایفا کند؛ یادتان باشد هرچقدر هم که آماده و باهوش باشید مغز شما برای تجزیه و تحلیل نیاز به آرامش دارد. هنگامی که شما گرسنه هستید قسمت عمده ای از اعصاب شما بر روی موضوع گرسنگی تمرکز دارد و این موضوع باعث می شود تا مغز نتواند همه ی توان خود را صرف تجزیه و تحلیل مسائل کنکور قرار دهد.

۵- از لباس با رنگ شادتر استفاده کنید و با ظاهری آراسته راهی کنکور شوید. یادتان باشد رنگهای شاد به شما انرژی مثبت داده و ظاهری آراسته، اطمینان به نفس شما را افزایش می دهد.

۶- بگویید می توان و از خداوند بخواهید کمکتان کند، این موضوع به شما قوت قلب می دهد.

۷- از مداد، پاک کن و تراش خوب استفاده کنید تا ر وقتتان صرفه جویی شود.

۸- در هنگام پاسخ دهی به سوالات آنها را بر اساس زیر طبقه بندی کنید:
سوالاتی که پاسخ آن را می دانید: این سوالها را با علامت پررنگ در برگه سوالات نشان کنید.
سوالاتی که در پاسخ آن مردد هستید: این سوالات را با علامتی کمرنگ تر در برگه سوالات مشخص کنید.
سوالاتی که از حل کردن آنها نا امید هستید: روی این سوالات تمرکز نکنید و برای حل آنها تلاش نکنید. این سوالها مختص زمانی است که سوالات ذو مرحله قبل را حل کرده اید و اکنون زمان اضافی برای کنکور دارید.

۹- حالا وقت آن رسیده تا پاسخنامه سوالات را پر کنید؛ برای اینکار به دقت و پس از زمانی که تمام سوالات را پاسخ دادید شروع کنید درس به درس پاسخنامه را با مداد سیاه کنید.

۱۰- پاسخنامه را تحویل داده و بدون اینکه در خود استرسی ایجاد کنید محل آزمون را ترک کنید. کنکور پایان یک راه نیست، چه در صورت موفقیت و چه شکست در آن، راهی طولانی پیش روی شماست. پس زیادی زندگی را سخت نگیرید و به خداوند بزرگ توکل کنید.

از سری مقالات مشاوران موئسسه کنکور آسان است.

نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)