تاریخ انتشار: ۲۴ شهریور ۱۳۹۵

قرار است مایکروسافت در اواخر ماه اکتبر به عرضه محصولات سخت‌افزاری بپردازد و شنیده‌ها حاکی از آن است که از کامپیوتر سورفیس جدید خود موسوم به «کاردینال» نیز پرده‌برداری خواهد نمود. گفته می‌شود کاردینال، میز کار شما کاربران را به یک «استودیو» تبدیل خواهد کرد. البته این احتمال وجود دارد که کاردینال همان وسیله «همه‌کاره‌»ای […]

n00045279-b

قرار است مایکروسافت در اواخر ماه اکتبر به عرضه محصولات سخت‌افزاری بپردازد و شنیده‌ها حاکی از آن است که از کامپیوتر سورفیس جدید خود موسوم به «کاردینال» نیز پرده‌برداری خواهد نمود.

گفته می‌شود کاردینال، میز کار شما کاربران را به یک «استودیو» تبدیل خواهد کرد. البته این احتمال وجود دارد که کاردینال همان وسیله «همه‌کاره‌»ای باشد که مایکروسافت پیش‌تر اعلام کرده بود قرار است عرضه شود: محصولی دارای ویندوز ۱۰ و در یک، دو یا سه نمایشگر متفاوت (۲۱، ۲۴ یا ۲۷ اینچ).

این محصول، شاید نسخه سورفیس‌هاب مایکروسافت باشد که این بار، بیشتر روی مصرف‌کنندگان تمرکز دارد و از فناوری نمایشگر Perspective Pixel که هسته مرکزی سورفیس هاب را تشکیل می‌داد، بهره خواهد گرفت.

هنوز معلوم نیست که «کاردینال»، نام نهایی این محصول است یا نام کد آن؛ هرچند که بیشتر احتمال می‌رود نام کد آن باشد. گفته می‌شود مایکروسافت در سال ۲۰۱۵ برای ثبت حق اختراع یک کامپیوتر شخصی تماماً ماژولار اقدام کرد که نتیجه آن در فوریه ۲۰۱۶ منتشر شد.

پیش‌بینی می‌شود تا زمان معرفی کاردینال، مایکروسافت جزئیات بیشتری در مورد این محصول افشا نکند؛ هرچند که تاکنون از اذعان به چنین معرفی نیز طفره رفته است.

 

گفتنی است عرضه‌های مایکروسافت در پاییز در پیش رو، ممکن است شامل تغییرات جزئی در خصوص تبلت‌های سورفیس کنونی آن باشد، به‌طوری که دارای پردازنده‌های جدیدتر، پرسرعت‌تر، و احتمالاً چند به‌روزرسانی باشد. اما انتظار نمی‌رود وسایل جدید همچون سورفیس‌بوک ۲ و سورفیس‌پرو ۵، تا بهار آینده معرفی گردند. منابع آگاه می‌گویند معرفی و پرده‌برداری از گوشی سورفیس‌فون نیز زمان بسیار زیادی می‌طلبد.

نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)